Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes un Valkas novados pārbūvēs pavisam divus ceļus un divus tiltus

Satiksmes ministrijas šī gada budžetā diemžēl nav paredzēts finansējums autoceļa Smiltene–Valka pārbūvei netālu pie Smiltenes pilsētas robežas, kaut segums tur brūk kopā. Kad autovadītāji var cerēt uz šī posma atjaunošanu vai vismaz uz bedru pagaidu aizlāpīšanu, jautājām Satiksmes ministrijai. Tiklīdz saņemsim atbildi, tā informēsim mūsu lasītājus. Foto: Sandra Pētersone

Šogad Latvijā plānots izbūvēt valsts autoceļus 632 kilometru kopgarumā, prioritāri nodrošinot reģionālo un vietējo autoceļu infrastruktūras uzlabošanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Autoceļu būvniecībai un uzturēšanas darbiem Satiksmes ministrijas 2023. gada budžetā paredzēti  341,9 miljoni eiro. No šīs naudas sanācis tikai vienam objektam Smiltenes novadā un trijiem objektiem Valkas novadā.

Ceļmalu mājās vairs nebūs jāelpo putekļi

Saskaņā ar valsts SIA “Latvijas Valsts ceļi” šogad  plānotajiem būvdarbiem uz valsts nozīmes autoceļiem Smiltenes novadā tiks veikta grants seguma divkārtu virsmas apstrāde 5,5 kilometru garumā uz vietējā autoceļa V248 Cirgaļi–Palsmane–Ūdrupe (no 21,16. līdz 26,68. kilometram).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valkas novadā šogad plānoti pārbūves darbi diviem tiltiem – pār Gauju un Gaujas atteku – uz autoceļa P23 Valka–Vireši (12,96. kilometrs un 13,45. kilometrs), kā arī tranzītielas rekonstrukcijai Valkas pilsētā posmā no Rīgas ielas līdz Raiņa ielai.

Ziņa, ka ceļa Cirgaļi–Palsmane–Ūdrupe posms Variņu un Palsmanes pagastu teritorijās vasarās beidzot vairs neputēs un nebūs jādzīvo putekļu mākoņos, ceļam tuvējo māju iedzīvotājiem ir svētki. Kad darbi tiks pabeigti, Variņos vai Palsmanē būs jāsarīko ceļa atklāšanas balle, tādu iespēju jau tagad apsver Variņu pagasta “Krastleju” māju saimniece Vija Glāzere.

Tieši viņa 2019. gadā sāka vākt iedzīvotāju parakstus, lai atbildīgās institūcijas piešķirtu naudu ceļa posma atputekļošanai un vasarās nebūtu jādzīvo, māju pagalmos un dārzos elpojot putekļus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mēnesi ilgi vakaros iebraucu katrās mājās. Savācām 608 parakstus un iesniedzām Satiksmes ministrijai, Saeimai, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, valsts SIA “Latvijas Valsts ceļi” un Smiltenes novada pašvaldībai. Kaut gan daudzi mūsu pagastā tagad domā, ka ceļa sakārtošana ir saistīta ar skolu reformu – to, ka Variņos varētu tikt likvidēta skolu un pagasta bērnus  pa šo ceļu vedīs uz Palsmanes pamatskolu, es tomēr ceru, ka tas ir mūsu panākums, pateicoties mūsu aktivitātēm. Un, protams, esmu priecīga. Beidzot dzīvosim bez putekļiem,” stāsta Vija Glāzere. Viņa jau izpētījusi, ka būvdarbi plānoti posmā no tilta pār Palsas upi Variņu pagastā līdz Palsmanei.

Jau pieminētā  ceļa Cirgaļi–Palsmane–Ūdrupe posma iekļaušana šī gada objektu sarakstā ir vērtīgs panākums, Smiltenes novada pašvaldība par šo ceļu atbildīgajām institūcijām atgādinājusi regulāri, “Ziemeļlatvijai” teic Smiltenes novada pašvaldības izpilddirektors Andris Lapiņš.

Viņš piebilst, ka Smiltenes novadā ir vēl citi ceļi vai to posmi, kas ir sliktā stāvoklī un kas būtu kapitāli jāpārbūvē un arī par tiem pašvaldība pie katras izdevības informē valdību, proti, ceļa Smiltene –Valka posms no Smiltenes pilsētas robežas līdz krustojumam ar Zeltiņu ceļu, ceļš no Vidzemes šosejas uz Dārzciemu un ceļš no Gaujienas līdz Igaunijas robežai (abi – Gaujienas pagastā), ceļš  Rauna–Valmiera.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pie katras iespējas Smiltenes novada pašvaldība atgādinot par ceļu satiksmes drošības uzlabošanu uz autoceļa Rīga–Sigulda–Igaunijas robeža (A2), lai pie uzņēmuma “Graanul Invest” Launkalnes pagastā izbūvētu kreisā pagrieziena joslu. 

Novada pašvaldība arī cer, ka turpināsies valsts galvenā autoceļa A2 jeb Vidzemes šosejas pārbūve Igaunijas robežas virzienā (līdz šim pārbūvēts posms līdz Grundzālei). “Laba ziņa ir tā, ka šogad  tiek izstrādāts jauns projekts A2 viaduktam (Vidzemes šosejas un ceļa Smiltene–Gulbene apļveida krustojumam) un beidzot tur būs apgaismojums un citi labumi, kas sen pietrūkst,” piebilst Andris Lapiņš.

Satiksmes ministram rādīs Ziemeļu stīgu

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī šogad Valkas novadā, Valkas pagastā, plānotā abu tiltu pārbūve pār Gauju un Gaujas atteku uz autoceļa P23 Valka–Vireši ir gaidīts objekts. Vietējie iedzīvotāji “Ziemeļlatvijai” stāsta, ka tilts pār Gauju ir briesmīgā stāvoklī, – gājēju ietves margas vienā galā jau ir iegāzušās, tiltiem regulāri brauc pāri smagās mašīnas ar dolomīta šķembām no Dārzciema karjera Gaujienas pagastā.  

Šogad sakārtots tiks arī aptuveni divus kilometrus garais tranzīt­ielas posms Valkā, kas jau vairākus gadus ir sabrucis. Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis “Ziemeļlatvijai”  stāsta, ka sākotnēji tranzīt­ielas (Zemgales ielas) posma rekonstrukcijai 2023. gada budžeta plānā finansējums nebija paredzēts, bet, mainot sadalījumu starp programmām, Satiksmes ministrija piešķīra šim projektam  314 439 eiro.

31. martā Valkas novadā plānota satiksmes ministra Jāņa Vitenberga vizīte, tās laikā pašvaldība informēs ministru arī par citiem aktuāliem objektiem novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Stāstīsim un rādīsim Ziemeļu stīgu (autoceļu Latvijas – Igaunijas pierobežā – redakcijas piezīme) kā mūsu prioritāti, jo vēlamies šim ceļam asfalta segumu, sākotnēji vismaz apdzīvotās vietās – Zaķos, Cirgaļos, lai tur nav trakie putekļi. Ziemeļu stīga Zvārtavas pagastā un kaimiņu pagastos ir nozīmīga tūrisma attīstībai. Potenciāls ir liels, bet, kamēr ir slikts ceļš, teritorija nīkst ārā. Ar satiksmes ministru runāsim arī par tranzītielas tālāko renovēšanu Valkā, jo tas ir ļoti nepieciešams, un arī par to, kā atjaunot kravu pārvadājumus pa dzelzceļu. Mums ir sena iecere par atzara būvniecību no Lugažu stacijas uz  teritoriju Valkas pilsētā,” piebilst Vents Armands Krauklis.

Valkas novada domes priekšsēdētājs piekrīt, ka šogad mūsu puses novados ir maz pārbūvējamu ceļu, jo nozarei 2023. gada budžetā šajā jomā noņemtas lielas naudas, taču pašvaldības cerot, ka nākamajos gados situācija uzlabosies.

“Mēs sanāksmēs regulāri norādām, ka uz ceļiem nevar taupīt. Redzam, kā Igaunijā katru gadu tiek veiksmīgi realizēta asfalta programma, tur visā pierobežā ceļi tiek noasfaltēti,”  Valkas novada pašvaldības vadītājs norāda uz kaimiņu valsts pozitīvo piemēru.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

#SIF_MAF2022

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild “Ziemeļlatvija”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.