Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes un Valkas novadā skolēni uzsāks darbu vasaras brīvlaikā

Kā jau katru vasaru, skolas brīvlaikā jauniešiem būs iespēja strādāt, iesaistoties Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) vasaras nodarbinātības pasākumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par “Nodarbinātības pasākumiem vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs” ir interese kā no darba devēju, tā skolēnu puses.

Ielūkojoties NVA mājaslapā, var ieraudzīt informāciju gan par to, kur var strādāt šajā vasarā, gan, pie kura darba devēja vēl ir iespējams pieteikties.

Smiltenes novadā vasaras laikā skolēni varēs iesaistīties dažādos darbos, būs gan pārdevēju palīgi, gan preču izvietotāji, gan palīgstrādnieki, sezonas strādnieki un citi. Tur visvairāk darba vietu piedāvā SIA “Firma Madara ‘89”, SIA “Lauku apgāds un meliorācija”, AS “Smiltenes piens” un Smiltenes novada pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valmieras filiāles Smiltenes klientu apkalpošanas centra nodarbinātības organizatore Una Eglīte norāda, ka pēdējos gados šajā pasākumā piedalās ap 100 skolēnu, kas vasarā dosies strādāt pie kāda no izvēlētajiem darba devējiem. “Šajā gadā aptuveni simts skolēniem būs iespēja strādāt vasaras brīvlaikā tieši šajā NVA programmā, taču to, kas vēlas strādāt, ir vairāk. Ir tādi bērni, kas strādājuši pie kāda darba devēja citus gadus un jau laikus, piemēram, februārī ir pieteikuši vietu arī uz šo vasaru. Tāpēc tiem, kas vēlas strādāt, bet vairs nevar pieteikties pie NVA programmā minētajiem darba devējiem, es ieteiktu pašiem uzrunāt darba devējus, nekautrēties un doties pie tiem darba devējiem, kur būtu vēlme strādāt, iegūt jaunas zināšanas un iemaņas. Jo vasara ir tas laiks, kad daudzi iet atvaļinājumos un papildu darbarokas noteikti noderēs. Taču vienmēr jāpārliecinās, vai darbs ir drošs, un ar darba devēju jānoslēdz rakstveida darba līgums,” uzsver U. Eglīte.

Vēl var pieteikties

Tikmēr Valkas novadā visos trīs vasaras mēnešos kopā tiek piedāvātas 63 darba vietas. Visvairāk darba vietu skolēniem nodrošinās Valkas novada pašvaldība, SIA “PEPI RER” un SIA “Valkas koks”. Valmieras filiāles Valkas klientu apkalpošanas centra vadošā nodarbinātības organizatore Linda Ščerbane informē, ka atsaucība no darba devēju puses ir, bet tomēr iepriekšējos gados aktivitāte bija lielāka darba vietu piedāvājuma ziņā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valkas novadā līdz šim interesi par nodarbinātību vasarā izrādījuši ap 30 skolēnu. “Tā kā elektroniski reģistrēties pasākumam var līdz pat 15. augustam, skolēnu aktivitāte noteikti pieaugs. Taču līdz šīs nedēļas vidum darbam vasarā bija pieteikušies 29 skolēni. Pieļauju, ka šobrīd viņiem ir citas prioritātes, kas saistītas ar mācību gada noslēgumu. Tiklīdz skola būs pabeigta, iespējams, viņi sāks domāt par darba meklēšanu vasaras mēnešiem. Nekas nav nokavēts. Lai gan uz jūnijā pieejamajām darba vietām skolēni ir reģistrējušies, vēl ir brīvas darba vietas jūlijā un augustā. Piemēram, Valkas pagasta piedāvātā vakance “sezonas strādnieks” – augustā ir vakanta,” norāda L. Ščerbane. Jūnijā Valkas novadā skolēni strādās 19 darba vietās, bet gan jūlijā, gan augustā – 22 darba vietās.

Šāda pasākuma mērķis ir veicināt skolēnu (vecumā no 15 līdz 20 gadiem) īslaicīgu nodarbinātību vasaras brīvlaikā valsts līdzfinansētās darba vietās, nodrošinot skolēniem iespēju iegūt darba prasmes, iemaņas un pieredzi. Par paveikto darbu skolēns saņem atalgojumu vismaz valstī noteiktās minimālās darba algas apmērā par pilnu nostrādāto darba laiku mēnesī. Turklāt katram skolēnam tiek nodrošināts arī darba vadītājs, kurš pasākumā iesaistītajiem izglītojamajiem palīdz apgūt darbam nepieciešamās pamatprasmes un iemaņas. NVA apmaksā veselības pārbaudi skolēnam, ja to paredz normatīvie akti par obligātajām veselības pārbaudēm, kā arī apdrošina skolēnu pret nelaimes gadījumiem darba vietā.

“Pieredze rāda, ka tie skolēni, kas vasarā vēlas strādāt, ne vienmēr iesaistās darba attiecībās ar Nodarbinātības valsts aģentūras atbalstu. Ir tādi, kas paši vienojas ar darba devējiem par vasaras darbu. Strādā veikalos, noliktavās, uzņēmumos vai kādos sezonas darbos. Katra darba vieta ir lieliska iespēja skolēniem iegūt pirmās darba iemaņas, veidot izpratni par darba attiecībām, atbildību pret darbu un uzticētajiem pienākumiem,” uzsver L. Ščerbane.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Darba devēja pieredze

Arī darba devēji ir iepriecināti, ka skolēni izvēlas pie viņiem strādāt vasaras laikā. “Tas ir apsveicami, ka bērni brīvlaiku pavada lietderīgi – strādājot. Pie mums veikalā vasarā nāks strādāt divas skolnieces. Par viņām droši varu teikt, ka bērni ir ļoti motivēti, viņi vēlas paši nopelnīt naudiņu, lai varētu iegādāties lietas, kas viņiem kārojas. Tā ir laba dzīves skola, kad bērni paši uz savas ādas izbauda, ko nozīmē pelnīt naudu. Turklāt viena no skolniecēm, kas nāks strādāt pie mums jūnijā, augustā jau ir aizrunājusi darbu kādā cita vietā,” atklāj “Veikala Vidaga” vadītāja Līga Bogdānova, kura ir starp tiem darba devējiem Smiltenes novadā, kas vasaras laikā piedāvā iespējas skolēniem būt nodarbinātiem. “Tā kā veikalā strādā trīs pārdevējas, pateicoties tam, ka nāks strādāt skolēni, arī viņām katrai būs iespēja doties godam pelnītā mēnesi garā atvaļinājumā,” tā L. Bogdānova.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.