Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes tehnikumu absolvē 115 jaunie speciālisti

FOTO: Baiba Vahere

Šovasar Smiltenes tehnikumu absolvēja 23 būvniecības un ceļu būves mašīnu tehniķi, 15 viesmīlības pakalpojumu speciālisti, 8 pavāri, 7 konditori, 14 automehāniķi, 30 veterinārārsta asistenti, 7 lopkopības tehniķi un 11 transportbūvju būvtehniķi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sekmīgākie jaunieši, saskaņā ar Smiltenes tehnikuma un Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) sadarbības līgumu, izlaidumā kopā ar izglītību apstiprinošu dokumentu saņēma arī “ceļazīmes” uz valsts budžeta vietām augstskolā. Jaunās veterinārārsta asistentes Katrina Semusa, Džoanna Šalkovska, Irbe Strūģe un Elizabete Gulbe ārpus konkursa var doties studēt uz LBTU Veterinārmedicīnas fakultāti. Smiltenes tehnikumā lauksaimniecības tehniķa profesiju ieguvušie Ita Adrija Bērziņa un Martins Ruzaiķis ar labām sekmēm nopelnījuši iespēju LBTU studēt lauksaimniecību, bet jaunie automehāniķi Egīls Ausējs, Kristers Māliņš un Raimonds Zvaigzne – biosistēmu mašinēriju un tehnoloģijas. Krista Lāce un Anda Anete Briede ārpus konkursa varēs tikt augstkolā, lai studētu ēdināšanas un viesnīcu uzņēmējdarbību, bet Agija Boža – pārtikas produktu tehnoloģiju.

Par augstiem mācību rezultātiem un sabiedrisko aktivitāti Latvijas Simtgades stipendija 750 eiro apmērā piešķirta skolas absolventiem – jaunajai veterinārsta asistentei Undai Melderei un automehāniķim Egīlam Ausējam, kurš starptautiskajā konkursā “Young Car Mechanic” izcīnīja 2. vietu Eiropā.

Smiltenes tehnikuma šā gada absolventu moto, kas iegravēts viņu īpašajā flīzē skolas absolventu takā, – dzīve kā košums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vairākiem – čaklākajiem un izaugsmē ieinteresētākajiem – tehnikuma audzēkņiem jau noslēgti darba līgumi prakses vietā.

Paldies vecākiem un 4. kursu audzinātājiem: Anitai Biseniecei, Jolantai Duncītei, Elitai Rencei, Vinetai Roskošai, Gaļinai Skobeļevai, Madarai Ciemiņai, Valdim Ragainim, visiem skolotājiem, kuri nesavtīgi dalījās pieredzē un zināšanās ar tehnikuma absolventiem!

“Vai jūs atceraties, ar kādu norunu atvadījāmies Žetonu vakarā?” absolventus uzrunāja Smiltenes tehnikuma direktors Rolands Aģis. “Kopš jūsu maģiskā piedzimšanas brīža jūs jau esat uzvarētāji un čempioni! Saglabājiet, lolojiet šo sajūtu un visas panākumu virsotnes būs jums pie kājām! Citējot mūsu dižgaru Raini: “Mēs maza cilts, mēs būsim lieli tik, cik mūsu griba!” Mūsu dzīvē visdārgākais ir laiks. Tādēļ sapņojiet lielus sapņus, esiet drosmīgi, atbildīgi un baudiet dzīvi! Ticiet man, panākumi nekur neizpaliks! Lai arī mūsu ceļi uz kādu brīdi šķiras, mēs vienmēr jūs gaidīsim ciemos! Paldies, ka varējām būt daļiņa no jūsu dzīves!”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai piepildās visi sapņi un cerības! Lai tehnikumā iegūtās zināšanas un atmiņas par skolas gadiem silda ceļā uz augstākiem mērķiem un darba ikdienā!

Absolventus ar muzikālu sveicienu sumināja un turpmākajam izaugsmes ceļam iedvesmoja mūziķi Emīls Kivlenieks un Romāns Vendiņš.

Baiba Vahere

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.