Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes tehnikumā Veterinārmedicīnas – lopkopības nedēļa

Foto: No personīgā arhīva

Smiltenes tehnikumā aprīlis noslēdzās ar Veterinārmedicīnas – lopkopības nedēļu. Tās ietvaros notika dažādi metodiskie pasākumi, kuros piedalījās ne vien Smiltenes tehnikuma audzēkņi, bet arī jaunieši un skolotāji no Bebrenes vispārizglītojošās un profesionālās vidusskolas (Bebrenes VP).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nākamajiem veterinārārsta asistentiem un lopkopības tehniķiem minētās nedēļas ietvaros tika dota iespēja tikties ar vairākiem nozares profesionāļiem.

“Vērtīga un izzinoša bija Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) lektores Ingvildas Aumeisteres lekcija par mazo savvaļas dzīvnieku (ežu, vāveru, mežacūku mazuļu u.c.) rehabilitācijas iespējām,” atzīst Smiltenes tehnikuma veterināro priekšmetu skolotāja Evija Bērziņa. “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) konsultants – eksperts Dainis Arbidāns ar nākamajiem speciālistiem dalījās pieredzē par ēdināšanas plānošanas un rupjās lopbarības sausnas uzņemšanas spējas noteikšanu. Savukārt eksperts Edmunds Labunskis rosināja klātesošos būt Europass lietotājiem, savu pamudinājumu pamatojot ar argumentētiem faktiem.”

“Īpaši aizraujošs izvērtās erudīcijas konkurss, kurā piedalījās septiņas veterinārārstu asistentu komandas , t.sk.  Bebrenes VP vidusskolas komanda, un divas lopkopības tehniķu komandas,” informē Smiltenes tehnikuma Veterinārmedicīnas nodaļas vadītāja Mārīte Dragone. “Komandām bija jāveic dažādi, ar profesijām saistīti praktiskie uzdevumi, kā arī tika pārbaudīta viņu vispārējā erudīcija un atjautība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sīvā konkurencē vislabākos rezultātus no nākamajiem veterinārārsta asistentiem izcīnīja 1.b veterinārmedicīnas, Bebrenes VP un  3. b veterinārmedicīnas kursa komandas. Savukārt lopkopības tehniķu 1. kursa komanda  šoreiz pārspēja 2.  kursa komandu.

Smiltenes tehnikuma un Bebrenes VP pedagogi veterinārmedicīnas metodiskās komisijas sēdē pārrunāja aktuālākos jautājumus par modulārās izglītības programmas ,,Veterinārārsta asistents” ieviešanu un īstenošanu, kā arī par audzēkņu prakšu programmu un organizācijas kārtību 2. un 4. kursa jauniešiem.”

Veterinārmedicīnas – lopkopības nedēļā ar skolas audzēkņiem tikās arī LLU Veterinārmedicīnas fakultātes 6. kursa audzēkne, Smiltenes tehnikuma absolvente Liene Moruza, kura pastāstīja par mājas seskiem, to turēšanu un uzvedību.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.