Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes tehnikumā tiek domāts par starptautiskās sadarbības attīstību

Smiltenes tehnikuma starptautisko projektu vadītāja Līga Krūmiņa un Tūrisma mācību programmu nodaļas vadītāja Ira Gaile nesen atgriezušās no Kipras. Gūta jauna pieredze, kas palīdzēs pilnveidot darbu tehnikumā, kā arī stiprināt starptautisko sadarbību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līga Krūmiņa tikās ar skolas sadarbības partneriem – “Shipcon Limassol Limited” – Limasolā, kas ir otra lielākā pilsēta Kiprā, iepazinās ar viesstudentu uzņemšanu un to, kā ārzemju jauniešiem tiek nodrošinātas profesionālās pilnveides iespējas. Vienlaikus skolotāja arī pavadīja uz prakses vietu četrus tehnikuma audzēkņus. “Jauniešiem Kiprā tiek nodrošināti labi sadzīves apstākļi. Limasola ir viens no pasaulē populārākajiem tūrisma galamērķiem. Līdz ar to audzēkņiem būs plašas iespējas brīvajā laikā daudz apskatīt, iepazīt viņu skaistākās vietas, kultūru un vēsturi,” stāsta Līga Krūmiņa. “Savukārt man, viesojoties Kiprā, bija iespēja redzēt, kas nepieciešams, lai viesstudentiem nodrošinātu kvalitatīvu praksi, lai viņi mājās aizbrauktu ar gandarījuma sajūtu – gan par jauno profesionālo pieredzi, gan iespēju paplašināt redzesloku, iepazīt citas valsts kultūru, tradīcijas un cilvēkus.”

Šobrīd tiek strādāts, lai arī Smiltenes tehnikums varētu uzņemt praksē audzēkņus no citām valstīm. “Ja viss notiks, kā iecerēts, tad martā Smiltenes tehnikumā ieradīsies 5 viesstudenti no Norvēģijas, kuri mūsu Būvniecības mācību programmu nodaļā apgūst ceļu būves metodes. Nodarbības notiks angļu valodā, jauniešu prakses vadītājs būs skolotājs Kristaps Emīls Radziņš. Savukārt maijā plānots, ka Smiltenes tehnikuma Tūrisma nodaļas skolotāju darbu ēnos 8 nākamo pavāru skolotāji no Itālijas.

Līdzīgi plānots attīstīt sadarbību arī ar citu Eiropas valstu profesionāli izglītojošajām skolām.

Tūrisma mācību programmu nodaļas vadītāja Ira Gaile apmeklēja nākamo pavāru, konditoru un viesmīlības pakalpojumu speciālistu iespējamās prakses vietas Kiprā. “Jaunie kontakti, tikšanās ar prakšu vadītājiem, iespēja būt klāt un redzēt, kā viņu ēdināšanas pakalpojumu uzņēmumos (populārajā restorānu tīklā Chesters”, zivju restorānā “Malindi” u.c.), kā arī viesnīcās (Hotel “Crowne Plaza Limassol”, Hotel “Spaul”) tiek organizēts darbs, sniedz drošības sajūtu, ka audzēkņi tur patiesi apgūs prakses programmā paredzēto,” atzīst Ira Gaile.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.