Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes tehnikumā piemin tos, kam dūša brīviem būt

FOTO: Baiba Vahere

18.janvārī Smiltenes tehnikumā notika 1991.gada barikāžu atceres pasākums. Audzēkņi kopā ar mūziķiem Emīlu Kivlenieku un Kārli Mangulsonu pieminot visus, kas toreiz palīdzēja nosargāt Latvijas brīvību un neatkarību, stiprināja nacionālo pašapziņu, dziedot latviešu dziesmas un atsaucot atmiņā nozīmīgākos sasniegumus, kas apliecinājuši – mēs esam stipra, gudra un talantīga tauta, kuras paveikto novērtē arī pasaules mērogā. Mēs esam Latvija! Ne vien janvārī un valsts svētkos, bet katru dienu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“1991.gada 21.janvāra dramatiskie notikumi ir nesatricināms apliecinājums mūsu dižgara Raiņa vārdiem: “Brīvs, kam dūša brīvam būt,” klātesošos uzrunāja Smiltenes tehnikuma direktors Rolands Aģis. “Toreiz latvju tauta ar kvēlojošu liesmu sirdī, ticot trauslajam sapnim par brīvu un neatkarīgu valsti, spītējot nāves briesmām, devās stāties pretī absolūtajam ļaunumam. Šobrīd absolūtā ļaunuma rēgs pēc vairāk nekā 30 gadu pārtraukuma atkal klīst gar mūsu namdurvīm, draudēdams ar izrēķināšanos un visaptverošu iznīcību. Tādēļ – kā pirms 30 gadiem, tā tagad svarīgi saglabāt sirdī to pašu kvēlojošo liesmu… Citējot komponista Jura Kulakova “Zaļo dziesmu”: “Tik, cik būs uguņu uz katra kalna, tik mēs arī šeit dzīvosim.”

Savu sakāmo vēlos nobeigt ar vēlējumu, kas izteikts “Austošās saules dziesmā”:

“Pacel skatu uz austošo sauli,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jūti to spēku, kas tevi ceļ! (..)

Pacel skatu uz austošo sauli,

Pacel skatu un zini – ir vērts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai dārd tavu skrienošo sirdspukstu auļi un

Lai dzīvo viss, kas tev svēts!”

Mūziķu Emīla Kivlenieka un Kārļa Mangulsona emocionāli spēcīgais vēstījums bija par to spēku, ko mūsu cilvēki apliecināja 1991.gada janvārī… Un kas joprojām mīt ikvienā no mums. Jaunieši kopā ar māksliniekiem, iesaistoties īpaši šai reizei sagatavotā viktorīnā, atsauca atmiņā personības, izgudrojumus, uzņēmumus un notikumus, kas latviešiem ļāvuši būt lepniem un gūt grandiozus panākumus pasaules mērogā. Tika dziedātas latviešu dziesmas, kas dzīvo cauri visiem gadalaikiem. Dzirdētais un redzētais rosināja ik dienu staigāt ar lepnumu par Latviju un tās cilvēkiem, ticēt saviem sapņiem un idejām arī tad, kad neiet viegli. Kā teica Emīls Kivlenieks un Kārlis Mangulsons: “Pasasaule pieder… mazliet trakajiem. Tāpēc ir vērts reizēm uzmest sapni gaisā kā hēlija balonu.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākums notika ar programmas “Latvijas skolas soma” atbalstu.

Baiba Vahere

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.