Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes tehnikumā izglītību ieguvuši četri jaunieši no Norvēģijas

Foto: no personiskā arhīva, Baiba Vahere

20.martā četri nākamie ainavu dizaineri – Anne, Kristiāns, Damians un Olivers – no Norvēģijas, kuri Smiltenes tehnikumā apguva ceļu būves pamatus, saņēma sertifikātus par apgūto mācību moduli un 22.martā atgriezās Norvēģijā. Jaunieši atzina, ka labprāt vēl kādreiz atgrieztos Latvijā kā tūristi. Vērtīgas bijušas arī iegūtās zināšanas. Tikpat augstu jaunieši novērtē sirsnīgo sadarbību ar Smiltenes tehnikuma pašpārvaldes jauniešiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Visvērtīgāk bija iepazīties tieši ar atšķirīgo,” atzīst Kristiāns. “Strādājām ar optisko nivelieri, Norvēģijā to pašu darām ar lāzernivelieri.” Darbs ar optisko nivelieri paticis arī pārējiem jauniešiem. “Pēc darba ar nivelieri zīmējām ceļa garenprofilu,” stāsta Damians.

“Tāpat iemācījāmies svarīgāko par dažādām ceļu segas kārtām, uzlabojām matemātikas un angļu valodas zināšanas, kas arī ļoti noderēs gan praksē, gan turpmākajās darba gaitās,” skolasbiedru papildina Anne. “Interesantas bija arī bruģēšanas nodarbības tehnikuma būvniecības manēžā,” saka Olivers. “Norvēģijā izlīdzināšās kārtas būvei izmantojam smalkās šķembas, šeit – smiltis.”

Anne, Kristiāns, Damians un Olivers šobrīd ir Norvēģijas profesionāli izglītojošās skolas “Lena – Valle Videregaende skole” otrā kursa audzēkņi. Šis viņiem ir pēdējais mācību gads skolā, pēc tam jaunieši divus gadus papildinās zināšanas uzņēmumos. Kristiāns un Anne pēc skolas beigšanas sapņo par saviem uzņēmumiem. Viņi iecerējuši uzzināt vairāk par šķeldas izmantošanas iespējām ainavu dizainā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunieši no Norvēģijas atzinīgi novērtē arī Latvijā piedāvāto iespēju papildināt zināšanas karjerā pie Raunas, visi ar lielu interesi iepazinās ar jaunajiem būvobjektiem pie Cēsīm un to tapšanā izmantotajām tehnoloģijām, kā arī Cēsu pilsētas vēsturi.

“Smiltenē pavadītajā laikā kļuvām patstāvīgāki,” atzīst jaunieši. “Norvēģijā mums par ēdināšanu pašiem nav jādomā, to trīs reizes dienā nodrošina izglītības iestādē. Šeit brokastis paēdām viesnīcā “Kalna ligzda”, bet par pārējām ēdienreizēm vajadzēja gādāt pašiem.”

Anne, Kristiāns, Damians un Olivers saka īpašu paldies tehnikuma audzēkņiem Elzai Bojārei, Rasai Martai Ošai, Anetei Gaurai, Ancei Kalniņai, kā arī 4.pavāru kursa jauniešiem un pašpārvaldes audzēkņiem, kuri viņiem palīdzēja iejusties jaunajā vidē un ienesa viņu ikdienā daudz prieka un sirsnīgu brīžu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Norvēģu jaunieši kopā ar 3. konditoru kursa audzēkņiem cepa kūkas, devās ekskursijā pa Smilteni, spēlēja boulingu, neformālā gaisotnē jauki pavadīja kopā laiku.

Par paveikto liels prieks un gandarījums gan skolotājam Kristapam Emīlam Radziņam, gan projekta vadītājai Madarai Ciemiņai. “Ir tik laba apziņa, ka varam ne vien braukt profesionālajā pilnveidē uz ārzemēm, bet arī paši uzņemt, dalīties pieredzē un zināšanās ar audzēkņiem no citām valstīm. Par to, ka projekts izdevās, paldies arī Smiltenes tehnikuma administrācijai, grāmatvedībai, viesnīcai “Kalna ligzda”, skolotājiem Guntaram Mednim un Dāvim Auziņam par jauniešiem doto iespēju pastrādāt simulatoru klasē, kā arī Tūrisma mācību programmu nodaļas skolotājai Elīnai Ozoliņai par sirsnīgo kūku cepšanas meistardarbnīcu,” saka Smiltenes tehnikuma projektu vadītāja Madara Ciemiņa. Paldies arī viņai par viesu izaugsmē ieguldīto darbu! 

Baiba Vahere

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.