Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes tehnikuma Informācijas diena

FOTO: Baiba Vahere

18.aprīlī Smiltenes tehnikumā bija Informācijas diena, kurā jaunieši no Valkas, Smiltenes, Ādažiem, Rīgas, Alūksnes, Cēsīm, Bauskas, Ogres, Jūrmalas, Limbažiem, Gulbenes, Ludzas, Siguldas, Madonas, Talsiem, Valmieras, Balviem, Saulkrastiem, Vecpiebalgas, Engures, Ludzas, Kuldīgas un Salaspils iepazinās ar skolas vidi, skolotājiem, mācību programmām, interešu izglītības piedāvājumiem, piedalījās dažādās meistarklasēs un vēroja, kā tehnikumā notiek mācības. Izvēlēties nākotnes profesiju nav joka lieta. Taču to izdarīt vieglāk, ja zini, kādi cilvēki tevi sagaidīs nākamajā skolā, ja esi guvis atbildes uz sev būtiskākajiem jautājumiem. Patiess prieks par visiem, kuri nolēmuši būt Smiltenes tehnikuma audzēkņi!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā Informācijas dienas svētku koncertā atzina tehnikuma jaunieši: “Katrs cilvēks ir īpašs. Nav jābūt bagātam, lai kaut ko mainītu. Brīnums nenozīmē, ka tev jātiek gala ar problēmām otrā pasaules malā. Tas nozīmē, ka jārīkojas pašam savā istabā, darba vietā, tuvākajā apkārtnē un sabiedrībā. Mums tikai jāsāk. Tieši šeit un tagad. Ja mēs to darīsim, tas mainīs visu. “

Tehnikuma nākamos audzēkņus sveica vokāli instrumentālā grupa “Dreamers” (tulk. “Sapņotāji”, vadītājs Guntars Mednis), jauniešu jauktais “Triole” (diriģente Baiba Žēbina, koncertmeistare Inga Strazdiņa), jauniešu deju kolektīvs “Amatnieki” (vadītāja Anda Kalniņa, koncertmeistars Juris Krūze), jauniešu amatierteātris “Dramis” (režisore Anita Bērziņa). Informācijas dienas apmeklētājiem tika arī dota īpaša iespēja redzēt veiksmīgākos kursu priekšnesumus no skolas pasākumiem un aplūkot tehnikuma jauniešu brīvajos brīžos tapušo darbu izstādi.

“Ir tik saviļņojoši jūs šoreiz redzēt tik kuplā pulkā,” nākamos tehnikuma audzēkņus un viņu vecākus uzrunāja direktors Rolands Aģis. “Kas tad īsti ir Smiltenes tehnikums? – Tā ir skola, kurā vairāk nekā simtgadīgas tradīcijas satiekas un mijiedarbojas ar mūsdienu tehnoloģijām. Ko darām tehnikumā? – Apgūstam gan teorētiskās zināšanas, gan, atbilstoši kvalifikācijai, gūstam pieredzi jaudīgākajos būvuzņēmumos un būvobjektos, populārākajās veterinārajās klīnikās un produktīvākajās zemnieku saimniecībās, kā arī labākajos restorānos un viesnīcās. Kā Latvijā, tā ārpus tās. Un to visu caurvijam ar cilvēcību, mīlestību un cieņu. Kā šodien redzējāt, mūsu jauniešiem ir arī iespēja dancot, dziedāt, sportot un spēlētu teātri. Bet tas ir mans redzējums. Lai to visu ieraudzītu savām acīm un sajustu ar savu sirdi, aicināšu jūs doties līdzi kolēģiem, kuri jūs iepazīstinās ar tehnikuma mācību programmām, nodaļām, to, kā šeit notiek mācības. Kā raksta dzejnieks Guntars Račs: “Atver savu sirdi, viss ir tavā varā. Nāc šajā raibajā barā!””

Baiba Vahere

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.