Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes tehnikuma direktors Andris Miezītis saņem Ministru kabineta Atzinības rakstu

Foto: smiltenestehnikums.lv

Otrdien, 9.novembrī, Ministru kabinets (MK) atbalstījis Izglītības un zinātnes ministrijas rosinājumu, sagaidot Latvijas valsts proklamēšanas dienu,  apbalvot ar MK Atzinības rakstu sešus izcilus nozares darbiniekus par ieguldījumu zinātnē un profesionālās un pieaugušo izglītības izaugsmē.  Atzinības rakstu saņēmis arī Smiltenes tehnikuma direktors Andris Miezītis

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par ieguldījumu koksnes ķīmijas nozares un tautsaimniecības attīstībā, MK Atzinības raksts  piešķirts Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūta vadošajam pētniekam, ķīmijas zinātņu doktoram Bruno Andersonam. Akadēmiķis Bruno Andersons ir zinātnieks, kas apvieno dziļu pētniecisku interesi ar zinātnes koordinatora un līdera dotībām. Viņa vadībā ir veiktas trīs plašas valsts pētījumu programmas, kurās kopīgi strādāja vairākas Latvijas vadošās pētniecības iestādes, sniedzot kompleksu skatījumu uz nacionālajiem dabas resursiem, to atjaunošanu un ilgtspējīgu saimniekošanu.

Rīgas Tehniskās koledžas Autotransporta un ražošanas tehnoloģiju katedras vadītājai un studiju programmas “Inženiermehānika” direktorei, docentei Andai Kazušai par ieguldījumu profesionālās izglītības attīstībā un Rīgas Tehniskās koledžas izaugsmē. Andai Kazušai ir nozīmīga loma Mašīnbūves, metālapstrādes un mašīnzinību profesionālās izglītības programmu un koledžas 1.līmeņa augstākās izglītības studiju programmu attīstībā, izstrādē un ieviešanā. Sadarbībā ar nozares pārstāvjiem viņa ir aktīvi iesaistījusies profesiju standartu un profesionālās izglītības programmu izstrādē.

Latvijas UniversitātesSociālo zinātņu fakultātesemeritētā profesore, filozofijas zinātņu doktore Skaidrīte Lasmane saņem MK Atzinības rakstu par ieguldījumu kultūras un komunikācijas ētikas jomā. Pēc valstiskās neatkarības atjaunošanas profesores ieguldījums pacēlis ētikas izpratni jaunā pakāpē, nostiprinot Latvijā ētiku kā būtisku zinātnes nozari. Skaidrīte Lasmane pētījusi sabiedrībā valdošo morāli un vērtības, īpaši  saistībā ar jauno tehnoloģiju iespējām, sociālās līdztiesības, komunikācijas un kultūru mijiedarbības jautājumiem. Profesore īstenojusi gan nacionāla, gan starptautiska līmeņa projektus, meklējot un sniedzot atbildes uz šodienas globālajiem izaicinājumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

MK Atzinības rakstu saņem arī Ogres tehnikuma direktora vietniece kvalitātes, attīstības un tālākizglītības jomā Baiba Liepiņa par ieguldījumu pieaugušo izglītības attīstībā, karjeras izglītības nodrošināšanā un pozitīva profesionālās izglītības tēla veidošanā sabiedrībā. Baiba Liepiņa vada Ogres tehnikuma Pieaugušo izglītības centra un Karjeras izglītības centra darbību, vienlīdz veiksmīgi piesaistot klausītājus un attīstot visa veida pieaugušo izglītības programmas, kā arī veicot daudzveidīgu darbu tehnikuma audzēkņu karjeras izglītībā. Baiba Liepiņa atbild par tehnikuma kvalitātes vadības sistēmu, uzturot to atbilstoši augstākajiem ISO kvalitātes standartiem.

Par ieguldījumu profesionālās izglītības, Smiltenes tehnikuma un Smiltenes novada attīstībā,MK Atzinības rakstu saņem ilggadējais Smiltenes tehnikuma direktors Andris Miezītis. Pateicoties direktora iniciatīvām, Smiltenes tehnikumam ir īpaša loma vietējās kultūrvides, sabiedrības un ekonomikas attīstībā – veikti remontdarbi un modernizēta infrastruktūra tehnikuma rīcībā esošajās muižas kompleksa ēkās un piesaistīts ELFLA finansējums Kalnamuižas teritorijas attīstībai; rezultātā ir izveidots mūsdienu tehnoloģiju prasībām atbilstošs, darba vidē balstīts mācību komplekss, kurā novērtēts arī kultūrvēsturiskais mantojums.

Jelgavas tehnikuma direktore Janīna Rudzītesaņem MK Atzinības rakstu par ieguldījumu profesionālās izglītības prestiža paaugstināšanā un Jelgavas tehnikuma izaugsmē. Jelgavas tehnikums ir viena no pirmajām profesionālās izglītības iestādēm, kas 2013.gadā iesaistījās darba vidē balstītu mācību īstenošanā un nodrošināšanā, ko, sadarbojoties ar darba devēju organizācijām un pašvaldību, sekmīgi turpina. Šobrīd profesionālās izglītības kompetences centrs “Jelgavas tehnikums” ir viena no vadošajām profesionālās izglītības iestādēm Zemgalē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ministru kabineta Atzinības rakstus izglītības un zinātnes darbiniekiem svinīgā norisē pasniegs izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece; pasākuma laiks tiks paziņots atsevišķi.

Pirms nedēļas Ministru kabineta 2021.gada balva – Latvijas valdības augstākais apbalvojums aiz Triju Zvaigžņu ordeņa – tika piešķirta Organiskās sintēzes institūta direktoram Dr.chem. Osvaldam Pugovičam par ieguldījumu zinātnē un Latvijas Organiskās sintēzes institūta (OSI) attīstībā. Kolēģi Osvaldu Pugoviču raksturo kā talantīgu ķīmiķi ar neordināru un mūsdienīgu domāšanu un vadītāju, kurš vairāk nekā 10 gadus risina OSI nākotnes stratēģijas jautājumus, padarot to par pamanāmu spēlētāju Eiropas zinātnisko institūciju kopainā un stiprinot Latvijas zinātnes tēlu. Organiskās sintēzes institūts kļuvis par vidi, kurā top pasaules mērogā konkurētspējīgi un starptautisku ievērību guvuši pētījumi: 2020.gada zinātnisko institūciju starptautiskajā novērtējumā OSI kā vienīgā zinātniskā institūcija Latvijā saņēma maksimālo novērtējumu visos rādītājos.

Ministru kabineta balva ir Ministru kabineta Goda diploms, Ministru kabineta balvas krūšu nozīmīte un naudas balva; to pasniedz par nozīmīgiem darbiem vai nopelniem demokrātiskas un tiesiskas Latvijas valsts attīstībā, saimnieciskajā vai sabiedriskajā darbībā vai citās valstij nozīmīgās jomās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ministru kabineta Atzinības raksts tiek piešķirts, lai privātpersonām izteiktu valdības atzinību par izciliem sasniegumiem tautsaimniecības, zinātnes, izglītības, veselības, vides aizsardzības, valsts pārvaldes, kultūras, sporta un valsts aizsardzības jomā.

Informāciju sagatavoja: Izglītības un zinātnes ministrijas komunikācijas nodaļa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.