Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes tehnikuma audzēkņi saņēmuši žetonus

Foto: Elīna Kubuliņa – Vilne

12.maijā Smiltenes tehnikuma nākamie veterinārārsta asistenti, pavāri, viesmīlības pakalpojumu speciālisti, ceļu būvtehniķi, ceļu būves mašīnu mehāniķi, hidrobūvju būvtehniķi un automehāniķi saņēma žetonus, kas viņiem vienmēr atgādinās par piederību šai skolai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jauniešus svinīgajā brīdī sveica iluzionistu Pecolli ģimene. Savu sveicienu skolai, skolotājiem un skolasbiedriem bija sagatavojuši arī paši absolventi.

“Smiltenes tehnikumam ir moto: “Kāp lai augtu!” Arī jūs savā izaugsmes ceļā šobrīd jau esat pakāpušies par kādu pakāpienu augstāk. Taču dzīvē būs vēl daudz pakāpienu,” nākamos absolventus uzrunāja tehnikuma direktors Andris Miezītis. “Latviešu folklorā bieži pieminēti trīs tēva dēli. To, kā viņiem turpmākajā dzīvē klāsies, lielā mērā var pateikt jau bērnībā. Viens deg nepacietībā visu zināt, otrs labprātāk šodien darāmo atliek uz rītdienu, trešais visbiežāk izvēlas labāk pagulēt… Pirmais, visticamāk, būs liels priekšnieks un labi pelnīs, otrais strādās vaiga sviedros un arī kaut kā ar savu dzīvi galā tiks, bet trešais, iespējams, joprojām dzīvos pie mammas un gaidīs, kad tā viņam noliks priekšā visu gatavu. Viņa pamatjautājums būs: “Kur lai ņem naudu?” Tie pakāpieni, uz kuriem savā dzīves ceļā apstāsieties, pateiks priekšā, kurā no trim tēva dēliem ir vislielākā līdzība ar jums.

 Bērnībā, pēc tam pamatskolā un šeit, tehnikumā, iegūtās zināšanas un prasmes var salīdzināt ar pamata pakāpieniem, uz kuriem balstīsies jūsu turpmākais ceļš. Esiet drosmīgi un vienmēr atcerieties tehnikuma moto! Jo augstāk kāpsiet, jo dzīvē vairāk sasniegsiet! Un atcerieties – jūnija pirmā sestdiena Smiltenes tehnikumā vienmēr ir salidojumu diena. Satiekot absolventus, kuri atbraukuši uz tehnikumu desmit gadus pēc izlaiduma, ir tik jauki dzirdēt: “Es šeit biju tik laimīgs/-a!” No sirds novēlu, lai arī jūs varētu teikt tāpat! Paldies jums par uzticēšanos un kopā pavadīto laiku!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paldies skolotājiem, kuri dalījās ar jauniešiem savās zināšanās un pieredzē, īpaši kursu audzinātājiem: Vitai Auderei, Aijai Skrastiņai, Līgai Ābeltiņai, Evijai Bērziņai, Inesei Veidemanei, Gunāram Auderam, Guntim Viļumam un Rolandam Aģim!”

Pecolli ģimene nākamajiem absolventiem pačukstēja arī to, kas jādara, lai sapņi sāktu lidot un piepildītos. – Pavisam vienkārši – tiem ļoti jātic un no visas sirds jāsāk kaut ko lietas labā darīt.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.