Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes tehnikuma audzēkņi labiekārtojuši skolas teritoriju

FOTO: Baiba Vahere

Šobrīd Smiltenes tehnikuma teritoriju vietām jau klāj plāna sniega kārta, bet vēl nesen 3.transportbūvju būvtehniķu kursa audzēkņi kopā ar audzinātāju, Būvniecības mācību programmu nodaļas skolotāju Aivaru Birkenšteinu parūpējās, lai skolā atkal būtu par vairākām sakārtotām vietām vairāk. Darbi notika mācību procesa ietvaros, apgūstot izglītības programmā paredzēto. Un vienlaikus ir arī izcils veikums Labo darbu nedēļā, kurā iesāktais skolā turpinās joprojām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Jaunieši nomainīja kanalizācijas caurules pie Smiltenes tehnikuma ēdnīcas. Atbilstoši būvniecības noteikumiem, izraka un aizraka ciet tranšejas. Pēc kanalizācija sistēmas atjaunošanas divu aku vietā tagad ir viena. Atpūtas laukumā – Kalnamuižas 5 iekšpagalmā – ieklāts bruģis,” informē skolotājs Aivars Birkenšteins. “Tāpat šoruden tika uzbūvētas jaunas kāpnītes līdz atpūtas vietai (posmā starp dienesta viesnīcu Kalnamuižā 44 un ēdnīcu Kalnamuižā 5). Jauniešiem, lai to paveiktu, vajadzēja iemācīties precīzi aprēķināt pakāpienu augstumu, kas arī nemaz nav tik vienkārši. Pie vēsturiskās ēkas Kalnamuižā 5 saliktas jaunas notekas. Jaunajiem profesionāļiem tā bija vērtīga pieredze, laba iespēja pilnveidot prasmi strādāt komandā un gūt gandarījumu par skolas teritorijas labiekārtošanā paveikto darbu.

Savukārt pie Smiltenes tehnikuma dienesta viesnīcas Dārza ielā 9 nojaukti vecie šķūnīši un iekārtota vieta atkritumu konteineriem.

Automašīnu stāvlaukumam pie Smiltenes tehnikuma ēkas Pils ielā 8 nomainītas ceļa apmales. Lai taupītu būvmateriālus, izmantojām arī inovatīvas metodes,” smaida skolotājs un priecājas par saviem pirmkursniekiem, kuri pie skolas dienesta viesnīcas Dārza ielā 9 mācās zāģēt betonu. Pēc tam, apgūstot betonēšanas pamatus, vietā tiks ielikts jauns.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jauniešu paveikto un iespēju mācīties darba vidē augstu novērtē arī Smiltenes tehnikuma Būvniecības mācību programmu nodaļas vadītājs Ainārs Poikāns: “Labākais ir tas, ka apmācība notiek darba vidē, arī pašiem audzēkņiem prieks par rezultātu, viņi redz savu, paliekošu veikumu. Ļoti vērtīga ir arī būvniecības manēža, kur, neatkarīgi no laikapstākļiem, var notikt profesionālās kvalifikācijas eksāmeni, meistarklases un mācības, bet lielākos darbus cenšamies plānot tā, lai tos var veikt ārā.”

Par izdarīto milzīgs paldies skolotājam Aivaram Birkenšteinam, jo tas viss ir viņa iniciatīva. Paldies par atbalstu arī skolas vadībai!”

“Tas ir darbs ar augstu pievienoto vērtību,” uzskata Smiltenes tehnikuma direktors Rolands Aģis. “Tā strādājot, audzēkņi skolā iegūtās teorētiskās zināšanas nostiprina praksē, viņi jau tehnikumā gūst vērtīgu praktisko pieredzi, kas lieti noder gan, aizejot profesionālās kvalifikācijas praksē, gan savā dzīvē un turpmākajās darba gaitās. Un arī skolai atkal par vairākām sakoptām vietām vairāk.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“”Darba fronte” jauniešiem nepieciešama arī, lai viņos uzturētu motivāciju. Tāpēc visu laiku domājam, lai audzēkņi būtu nodarbināti,” pieredzē dalās skolotājs Aivars Birkenšteins, kurš ir viens no tehnikuma pedagogiem, kura audzēkņu panākumi profesionālās meistarības konkursos apliecina izcilu pedagoģisko meistarību, prasmi motivēt jauniešus augstiem sasniegumiem. “

“Var jau paņemt firmu un tai samaksāt, bet, strādājot šādi, jauniešiem piemeklējam darbus, atbilstoši praktisko mācību tematiem,” informē Smiltenes tehnikuma direktors Rolands Aģis. “Pašmērķis nav perfektums, bet jaunieši strādā ļoti labi. Tieši tāpat, kā to vajadzētu darbā, ir gatavi strādāt, nežēlojoties par laikapstākļiem. Tā viņi gust savu pirmo rūdījumu. Mums, protams, ir prieks arī par sakārtotajiem īpašumiem, bet vissvarīgākās ir audzēkņu iegūtās praktiskās zināšanas.”

Tehnikums, tāpat kā Rīga, nekad nebūs pabeigts, un līdz ar to gan pedagogiem, gan audzēkņiem vienmēr būs, ko darīt, lai mācītos un piedzīvotu gandarījumu ilgtermiņā. Jo tehnikuma kalnā kāpj, lai augtu…

Baiba Vahere

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.