Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes tehnikuma audzēkne uzaicināta pārstāvēt skolu Latvijas mērogā

Foto: Baiiba Vahere

Smiltenes tehnikuma 2.a veterinārārsta asistentu kursa audzēkne Ance Rakstiņa izcīnījusi pirmo vietu latviešu valodas un literatūras valsts 49.olimpiādes novada kārtā un uzaicināta pārstāvēt skolu noslēguma kārtā kopā ar zinošākajiem jauniešiem no visas Latvijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ance uz Smiltenes tehnikumu atbraukusi mācīties no Saldus. Tālo ceļu mērot rosinājusi interese par dzīvniekiem, vēlme iegūt vidējo profesionālo izglītību, bet pēc tam studēt augstskolā veterinārmedicīnu vai zooloģiju.

“Iegūtā pirmā vieta bija liels pārsteigums, jo dažos uzdevumos mazliet šaubījos, vai visu esmu izdarījusi tā, kā vajag,”  olimpiādes pieredzē dalās Ance Rakstiņa. “Taču kopumā olimpiāde bija ļoti interesanta, īpaši patika jautājumi par kultūru, par dzejnieku Linardu Taunu. Nesen lasīju viņa biogrāfiju, tāpēc ar šiem uzdevumiem ļoti labi tiku galā. Mazliet grūtāk gāja ar domrakstu.”

Ance par panākumiem saka vissirsnīgāko paldies skolotājai Ilvijai Biržmanei, kura viņai ļoti daudz palīdzējusi, gatavojoties olimpiādei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Interesi par literatūru rosinājusi mamma, kura viņai bērnībā lasījusi priekšā daudz un dažādas grāmatiņas. Ancei īpaši patikuši jautrie “Nezinīša piedzīvojumi”, kurus viņa ik pa laikam ar smaidu pārlasa joprojām.

“Uzskatu, ka labi zināt latviešu valodu – tas ir cieņas un attieksmes jautājums,” savu viedokli pauž Ance. “Ir sāpīgi, ka daudzi jaunieši savu valodu piesārņo ar anglicismiem. Esam maza tauta, tāpēc mums sava valoda būtu ļoti jāsaudzē un jāsargā. Tā ir daļa no mūsu latviskās identitātes.”

Ance ne mirkli nenožēlo, ka par savu skolu izvēlējusies Smiltenes tehnikumu. “Ikdiena tālu no mājām iemāca ātrāk kļūt patstāvīgiem, atbildīgākiem,” uzskata Ance. “Man ir arī ļoti palaimējies ar kursabiedriem – esam patiesi draudzīgs kurss. Kursabiedri turēja par mani īkšķus, kad piedalījās olimpiādē un no sirds priecājās, kad uzzināja, ka esmu ieguvusi pirmo vietu. Audzinātāja Rudīte Benta mums visiem ir kā otra mamma.”

Brīvajā laikā Ancei patīk apmeklēt izstādes, teātra izrādes, kādreiz arī palasīt labu grāmatu. Tiesa, ikdiena tik piepildīta, ka vaļaspriekiem daudz laika neatliek. Ance ir arī Saldus Mākslas skolas absolvente. Tur iegūtās zināšanas palīdz labāk izprast kultūru un mākslu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.