Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes tehnikumā aizvadīts piemiņas pasākums komunistiskā genocīda upuriem

Foto: Baiba Vahere

Smiltenes tehnikuma kolektīvs, pieminot traģiskos 1949. gada 25. marta notikumus, godināja deportācijās cietušos ar koncertu “Piemiņu dēstiet kā maigu puķi…”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“1949. gada 25. marts. Viena no drūmākajām un baisākajām Latvijas vēstures lappusēm,” tehnikuma kolektīvu uzrunāja direktors Rolands Aģis. “Komunistiskā režīma genocīds vienā acu mirklī sagrāva vairāk nekā 44 000 cilvēku likteņus. Dažās marta dienās tika salauzts gadsimtiem lolotais brīvības gars, noniecinātas mūsu tautas tradīcijas un paražas. Tas ir noziegums pret latviešu tautu, kuram nav un nevar būt nekāda attaisnojuma. Mūsu spēkos nav mainīt skaudros vēstures notikumus. Bet mēs varam izdarīt visu iespējamo, lai nepieļautu, ka atkārtojas kas līdzīgs… Godāsim un turēsim cieņā mūsu sentēvu tradīcijas, turēsim mūžīgā piemiņā tos, kuriem šis tālais ceļš bija par smagu. Mūsu spēkos ir veidot gaišu un saulainu nākotni. Citējot dzejnieku Leonu Breikšu:

“Līdz tiem laikiem, kuŗus šodien nezin vēl nekur neviens,

Mūžam brīvs lai latvju ērglis, savus spārnus sizdams, skrien!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai pret nezināmiem laikiem cauri mūžiem ejam mēs,

Dod mums spēku, dod mums drosmi, dod mums vienprātību, tēvs!”

Iedegsim svecītes par izsūtītajiem, kuri neatgriezās, klusi pateiksimies par visiem, kuri padomju varas uzlikto Golgātas ceļu izturēja, sirdī būsim kopā ar Ukrainas tautu un lūgsim Dievu, lai cilvēcei vairs nekad nebūtu jāpiedzīvo tādas ciešanas kā 1949. gada 25.martā!

Koncertā piedalījās: jauniešu deju kolektīvs “Amatnieki” (vadītāja Anda Kalniņa, koncertmeistars Juris Krūze), jauniešu koris “Triole” (diriģente Baiba Žēbina, koncertmeistare Zaiga Petrovska), vokāli instrumentālais ansamblis (vadītājs Guntars Mednis), jauniešu amatierteātris “Dramis” dalībnieki (režisore Anita Bērziņa).

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.