Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes tehnikumā aizvadīta Vecāku diena

Foto: Baiba Vahere

Vecāku diena ir viena no senākajām un skaistākajām Smiltenes tehnikuma tradīcijām. Audzēkņu vistuvākajiem cilvēkiem tā ir iespēja satikt jauniešu kursa audzinātāju un mācību priekšmetu skolotājus, kā arī baudīt skolas pašdarbības kolektīvu priekšnesumus. Lai gūtu plašāku priekšstatu par to, kā tehnikumā notiek mācības, audzēkņu vecāki visas Vecāku dienas garumā varēja arī piedalīties mācību stundās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Straujajā dzīves tempā, kad darbs dzen darbu, ikvienai ģimenei tas ir ļoti īpašs brīdis, kad var nesteidzīgi pabūt kopā un redzēt, kā tad dzīvē izskatās viss tas, par ko viņu jaunietis stāstījis, brīvdienās atbraucot mājās no tehnikuma.

Smiltenes tehnikumā mācās jaunieši no visas Latvijas, tāpēc vecākiem nav nemaz tik daudz iespēju redzēt savu bērnu uzstāšanos skolas pašdarbības kolektīvu sastāvā. Daudzi atzina, ka ļoti vēlējušies atbraukt, lai redzētu tieši svētku koncertu.

Koncerta apmeklētāju vidū bija arī Smiltenes tehnikuma jauniešu pašpārvaldes enerģiskā jaunieša – 3. a lopkopības tehniķu – veterinārārsta asistentu kursa audzēkņa Eduarda Sarmas mamma Evita Sarma. Eduards pirms Smiltenes tehnikuma mācījies profesionāli izglītojošā skolā Rīgā, kur vēlējies iegūt pavāra profesiju, bet laika gaitā sapratis, ka tas nav viņa aicinājums. Mamma sākumā gribējusi, lai dēls iesākto skolu pabeidz, bet beigās nolēmusi uzticēties Eduarda izvēlei – apgūt veterinārārsta asistenta profesiju, kas ir priekšnoteikums, lai kļūtu par kaķu tiesnesi/ekspertu (World cat feseration). Eduardam šajā jomā ir arī zināma darba pieredze – viņš septiņus gadus strādājis kaķu mīļotāju klubā “Mooncat” par kaķu izstāžu stjuartu. Divās pēdējās izstādēs Eduards paaugstināts par vecāko stjuartu. Taču, mainoties sociālekonomiskajai situācijai, kluba plāni, diemžēl, mainījušies. Mācību maksa, lai kļūtu par kaķu tiesnesi/ekspertu jaunietim būtu jānodrošina pašam un tas nav lēts prieks… Tāpēc Eduards mainījis nākotnes plānus un nolēmis pēc tehnikuma beigšanas doties uz ārzemēm, lai iegūtu augstāko izglītību veterinārmedicīnas jomā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā kā Eduards mācības tehnikumā apvieno ar darbu, mamma bieži brauc pie viņa ciemos uz Smilteni. Arī ierašanos uz Vecāku dienu viņa uzskata par pašsaprotamu. “Eduardam bija svarīgi, lai atbraucu, un tāpēc esmu šeit. Mums ar dēlu ir labas savstarpējās attiecības, zinu gan par viņa veiksmēm, gan neveiksmēm, tāpēc ikdienā varu dzīvot ar mierīgu sirdi.”

Ar līdzīgām izjūtām uz Vecāku dienu no Ogres atbraukuši 1. a lopkopības tehniķu – veterinārārsta asistentu kursa audzēknes Šarlotes Stikutes vecāki un 1. b veterinārārsta asistentu kursa audzēknes Elīnas Evelīnas Maculevičas mamma no Balvu novada. Šarlotes vecākiem tas bija pirmais koncerts, kurā dzirdēja meitu dziedam tehnikuma korī, bet Elīna Evelīna uzstājās skolas deju kolektīva sastāvā.

Smiltenes tehnikuma direktors Rolands Aģis pateicās audzēkņu vecākiem par izbrīvēto dienu, lai atbrauktu, un arī par viņu brīnišķīgajiem jauniešiem, kuriem tehnikums dod daļu no māju sajūtas. “Mums aug fantastiska – zinoša un radoša jaunā paaudze. Skaistākais, ko visi kopā varam viņiem dot – patiesa mīlestība un zināšanas.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar tehnikuma jauniešu vecākiem tikās arī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Ziemeļvidzemes iecirkņa Prevencijas grupas inspektors Vilis Daņilovs, kurš informēja par situācijām, kurām konkrētajā vecumposmā vēlams pievērst īpašu uzmanību, lai nerastos nevajadzīgi pārpratumi, kas var kaitēt jauniešu turpmākajai karjerai.

Paldies par Vecāku dienā radīto svētku sajūtu tehnikuma jauniešu korim “Triole”, diriģentei Baibai Žēbinai un koncertmeistarei Ingai Strazdiņai, jauniešu deju kolektīvam “Amatnieki”, tā vadītājai Andai Kalniņai un koncertmeistaram Jurim Krūzem, tehnikuma vokāli instrumentālajam ansamblim un tā vadītājam Guntaram Mednim, jauniešu amatierteātrim “Dramis” un tā vadītājai Anitai Bērziņai, kā arī deju studija “Kristāls” dalībniekiem un vadītājai Kristiānai Vincjunai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.