Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes novadā vairāki ugunsgrēki, tostarp kūlas ugunsgrēks

pixabay.com

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 28. marta plkst. 6.30 līdz 2. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma 36 izsaukumus – 21 uz ugunsgrēku dzēšanu (tai skaitā 11 uz kūlas ugunsgrēkiem, kā arī vienu uz meža ugunsgrēku), 12 uz glābšanas darbiem, bet vēl trīs bija maldinājumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmdien plkst. 21.43 VUGD saņēma izsaukumu uz Smiltenes novada Raunas pagastu, kur dega divstāvu dzīvojamā māja 300 m2 un blakus esošā lapene 10 m2 platībā. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 6.00 no rīta.

Svētdien plkst. 11.15 tika saņemts izsaukums uz Rīgas ielu Cēsīs, kur piecstāvu dzīvojamā mājā nepareizas apkures sistēmas ekspluatācijas rezultātā bija izveidojies piedūmojums. Ugunsdzēsēji glābēji , izmantojot termokameru, pārbaudīja ēkas dzīvokļus un bēniņus, kā arī dūmvadu, degšana netika konstatēta. No ēkas pirmā stāva pirms VUGD ierašanās bija evakuējušies trīs cilvēki. Plkst. 12.26 darbs notikuma vietā noslēdzās.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Smiltenes novada Blomes pagastā, kur divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji, Cēsu novada Raiskuma pagastā, kur dega vieglās automašīnas motora nodalījums 1m2 platībā, Madonas novada Barkavas pagastā, kur dega vieglā automašīna 6m2 platībā, Cēsu novada Priekuļu pagastā, kur dega kūpinātava 3m2 platībā, Cēsu novada Liepas pagastā, kur divstāvu dzīvojamā mājā uz plīts bija piededzis ēdiens 0,01m2 platībā, Alūksnes novada Jaunlaicenes pagastā, kur dega vieglā automašīna 0,2m2 platībā, Rīgas ielā Valmierā, kur konteinerī dega atkritumi 1m2 platībā, kā arī Cēsu novada Priekuļu pagastā, kur dega 30 siena ruļļi 50m2 platībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā svētku brīvdienās dzēsti 11 kūlas ugunsgrēki, no tiem vakar Vidzemē dzēsti četri kūlas ugunsgrēki, bet aizvakar pieci. Pa vienam kūlas ugunsgrēkam dzēsts arī 28.martā un 30.martā.

Kūlas ugunsgrēki brīvdienās dzēsti:

  • Limbažu novada Ainažu pagastā 500m2 platībā;
  • Cēsu novada Drabešu pagastā 5000m2 platībā;
  • Madonas novada Mārcienas pagastā 500m2 platībā;
  • Cēsu novada Vaives pagastā 2500m2 platībā;
  • Stacijas ielā Limbažos 200m2 platībā;
  • Cēsu novada Priekuļu pagastā 10m2 platībā;
  • Smiltenes novada Apē 500m2 platībā;
  • Limbažu novada Staiceles pagastā 5000m2 platībā;
  • Valmieras novada Mazsalacā 500m2 platībā;
  • Varakļānu novada Varakļānos 500m2 platībā.

Meža ugunsgrēks dzēsts ceturtdien Cēsu novada Jaunpiebalgas pagastā, kur dega meža zemsedze 1500m2 platībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un sodāma rīcība! Diemžēl katru pavasari ievērojami dienesta resursi tiek tērēti kūlas ugunsgrēku dzēšanai. VUGD aicina cilvēkus aizdomāties, ka tajā laikā, kamēr ugunsdzēsēji glābēji dzēš degošo kūlu, kādam iespējams ir nepieciešama palīdzība, bet to nevar operatīvi sniegt, ja visi tuvākie dienesta resursi ir iesaistīti kūlas ugunsgrēku dzēšanā.

Aizvadītajās diennaktīs VUGD kopumā saņēma 357 izsaukumus – 180 uz ugunsgrēku dzēšanu, no tiem 98 kūlas ugunsgrēku dzēšanu un četru meža ugunsgrēku dzēšanu, 107 uz glābšanas darbiem, bet 70 izsaukumi bija maldinājumi.

Sandra Vējiņa, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.