Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes novadā uzdarbojas vandaļi

Aizvadītās nedēļas nogalē postījumi nodarīti Smiltenes pilsētas publiskajai infrastruktūrai. Vecajā parkā pie Vidusezera sabojāts āra lasītavas plauktu stikls. Foto: Sandra Pētersone

Aizvadītās nedēļas nogalē, no 5. līdz 7. aprīlim, Raunā un Smiltenē uzdarbojušies vandaļi. Viņu rīcības rezultātā ir sabojāta publiski pieejamā infrastruktūra, un nodarīti materiālie zaudējumi Smiltenes novada pašvaldībai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Raunas pagasta pārvaldes vadītāja Linda Zūdiņa sarunā ar “Ziemeļlatviju” ar nožēlu atzīst, ka Raunā vainīgie ir vietējie jaunieši. Proti, visos gadījumos vainīgie ir identificēti, veicot videonovērošanas kameru ierakstu analīzi vai pateicoties aculiecinieku sniegtajai informācijai.

Saplēsts dārgs un skaists dekors

Raunas pagastā šopavasar bijuši pat vairāki demolēšanas gadījumi. Piektdienas, 5. aprīļa, vakarā, Raunas centra laukumā pie autobusu pieturas jauniešu kompānija no platformas novēlusi trīs betona bumbas (dekoratīvos LED gaismas objektus), kā rezultātā viena no bumbām ir saplēsta, kā arī izspieduši apakšējo stiklu ēkai pie pieturas (blakus “Swedbank” bankomātam).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šādi dekori – bumbas – ir dārgi, vienas bumbas cena iepirkumā bija 532,40 eiro. Līdz ar to kopējie pašvaldībai radītie zaudējumi, ieskaitot bojāto stiklu, ir 711,90 eiro,” informē Linda Zūdiņa.

Savukārt sestdien, 6. aprīlī, Raunas pagasta pārvaldes darbinieki konstatējuši, ka izsists logs Rozes ciema kluba ēkai. Pagaidām zaudējumi vēl nav zināmi, jo pašvaldība veiks tirgus izpēti par cenām pakešu loga nomaiņai. Taču šie nebūt nav vienīgie postījumi Raunas pagastā, – 16. martā Raunas centrā jauniešu kompānija nolauza un sabojāja informatīvās plāksnes un norāžu zīmes. Pašvaldībai nodarīti zaudējumi 109,50 eiro apmērā. Par visiem vandalisma gadījumiem Raunas pagasta pārvalde ir vērsusies Valsts policijā. Vainīgie tiks saukti pie atbildības.

“Diemžēl mūsu pagastā ir iedzīvotāji, kuri nenovērtē citu cilvēku darbu, kas padarīts, lai mums visiem būtu kvalitatīva dzīves vieta, ar skaistu, sakoptu publisko ārtelpu. Tas ir skumji,” atzīst Raunas pagasta pārvaldes vadītāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenē rosina darbā atjaunot uzraugu

Aizvadītās nedēļas nogalē postījumi nodarīti arī Smiltenes pilsētas publiskajai infrastruktūrai. Vecajā parkā pie Vidusezera sabojāts āra lasītavas plauktu stikls. Bērnu rotaļu laukumā Ceļinieku parkā izlauzts spraislis koka žogam pie mājiņas un izsists logs. Vainīgo noskaidrošanai tiek veikta videonovērošanas kameru ierakstu pārbaude.

Sociālajos tīklos smiltenieši diskutē par to, vai bijis pareizi atstāt bērnu rotaļu laukumu atvērtu visu cauru gadu. Proti, atsaucoties uz vairākkārtējiem iedzīvotāju ierosinājumiem par bērnu rotaļu laukuma Gaujas ielā 1 pieejamību visa gada garumā, pašvaldība pērn rudenī nolēma atļaut bērnu rotaļu laukumu apmeklēt bez laika ierobežojumiem un vairs neaizslēgt laukuma ieejas vārtus ziemas sezonā. Vērīgākās mammas pamanījušas, ka rotaļu laukumā ir vēl citi bojājumi, – vandaļi izspēruši dēļus lielā slidkalniņa tiltiņam, tāpēc viņas aicina pašvaldību, – lai tādi gadījumi neatkārtos, rotaļu laukumam ir vajadzīgs algots uzraugs, kā bija agrāk.

Smiltenes novada pašvaldība aicina šo vai jebkuru citu postījumu vai pārkāpumu aculieciniekus ziņot par notikušo, zvanot uz tālruni 28659933 Smiltenes novada Pašvaldības policijai vai 110 Valsts policijai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.