Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes novadā skolās darbu uzsāk jauni pedagogi

Pirmdien, 28. augustā, Smiltenes novada pašvaldības Izglītības pārvalde sapulcināja Smiltenes novadā strādājošos pedagogus, lai viņus iedvesmotu un uzmundrinātu jaunajam 2023./2024. mācību gadam, piedāvājot lekciju un citus izglītojošus pasākumus un grupas “Duets Mediante” muzikālu apsveikumu. Konferences dalībniekus savās telpās uzņēma Smiltenes vidusskola.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Īpaši tika sveikti tie skolotāji, kuri jaunajā mācību gadā pirmo reizi sāks strādāt Smiltenes novadā. Pavisam viņu ir 14 – katrs ar atšķirīgu pedagoģisko stāžu.

Uz skolu no augstskolas auditorijas

Vienam šī pieredze ir daudzu gadu garumā, bet cits ir vēl tikai students. Smiltenes vidusskolā bioloģiju mācīs Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes 2. kursa studente Tīna Deina Kukurīte, apvienojot darbu skolā ar studijām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tīnai Deinai tā būs atgriešanās savā bijušajā skolā, kur viņa absolvēja 9. klasi, bet pēc tam mācības turpināja Cēsu Valsts ģimnāzijā.

Smiltenes vidusskolas (kādu periodu – arī ģimnāzijas) ilggadējā, nu jau pensionētā bioloģijas skolotāja Anna Lavrinoviča joprojām labi atceras savu bijušo audzēkni un velta Tīnai Deinai cildinošus vārdus. “Ļoti centīga, precīza, apzinīga. Gudra visos mācību priekšmetos. Mācoties 9. klasē, ļoti pamatīgi gatavojās valsts olimpiādei bioloģijā, gāja uz konsultācijām,” stāsta Anna Lavrinoviča.

Toreiz, pārstāvot Smiltenes vidusskolu, Tīna Deina valsts olimpiādē bioloģijā ieguva 3. vietu, bet gadu vēlāk, jau mācoties 10. klasē Cēsu Valsts ģimnāzijā, – 2. vietu jeb sudraba medaļu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vairāki jaunpienācēji pedagogi apvienos darbu Smiltenes novada skolās ar skolēnu mācīšanu citos novados. Piemēram, Liāna Lapsa divas dienas nedēļā mācīs vizuālo mākslu, dizainu un tehnoloģijas Smiltenes novada Grundzāles pamatskolā, bet pārējās dienas – Valmieras Gaujas krasta vidusskolas programmu realizācijas vietā Vaidavā.

Darbu Grundzālē viņai piedāvāja bijusī augstskolas studiju biedrene un arī kolēģe Matīšu pamatskolā, tagad – Grundzāles pamatskolas direktore Zane Bērziņa.

“Šis piedāvājums man tika izteikts pareizā vietā un laikā. Ja būs ne labāk, tad citādāk. Savā ziņā man tā ir atgriešanās novadā, kur ir manas saknes. Esmu dzimusi Apē. Vecākajās klasēs mācījos Smiltenes vidusskolā. Šodien konferencē redzu daudzas pazīstamas sejas, man raisās labas atmiņas. Ir liels prieks atnākt uz savu bijušo skolu un piedalīties tur notiekošajā konferencē jau kā skolotājai,” piebilst konferencē uzrunātā Liāna Lapsa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Taujāta, vai jaunajā mācību gadā Grundzāles pamatskolā pedagogu kolektīvs ir pilnībā nokomplektēts, skolas direktore Zane Bērziņa atteic, ka vēl aktuāla ir direktores vietnieces vakance.

Izaicinājumu un nezināmā ir daudz

Sarunā ar “Ziemeļlatviju” Smiltenes novada Izglītības pārvaldes vadītājs Edgars Roslovs atzīst, ka no dažām izglītības iestādēm sarkanie signāli ir saņemti, bet kopumā pedagoģiskais sastāvs Smiltenes novada skolās ir nodrošināts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš uzsver, ka izglītības iestādēm lieli izaicinājumi un ļoti daudz nezināmā ir citās jomās, un tas ir saistīts ar Izglītības un zinātnes ministrijas nostādnēm, piemēram, nav skaidrs, kā skolas

iestrādāsies ar jaunajām likmēm, kas ir pedagogu slodžu sabalansēšanas un nodrošināšanas jautājums.

Vispārējās pamata un vispārējās vidējās izglītības pedagogiem no 2023. gada 1. septembra darba slodze, kas atbilst vienai mēneša darba algas likmei, tiek mainīta un būs 36 stundas nedēļā līdzšinējo 30 stundu vietā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Manuprāt, tas izglītības iestādēm būs liels izaicinājums, un tur var būt pedagogu staigāšana, ko tagad mēs tikai sāksim redzēt. Tad vēl līdz galam mums nav skaidrības, pēc kāda principa saņemsim budžetu (valsts mērķdotācijas), jo, mainoties slodzēm un visam pārējam sadalījumam, mainās arī budžets. Ir arī aktualizējusies tēma par mācību materiāliem, kur pašvaldībai budžeta ietvaros būs jādomā, kā varbūt paaugstināt slieksni šo materiālu iegādes finansējumam. Tas būs tuvākais darbs. Tā ka izaicinājumu šobrīd ir ļoti daudz. Jaunā valdība vēl tikai top, bet mums jau ir jāstrādā,” piebilst Edgars Roslovs.

Atklājot konferenci, viņš novēlēja visiem izglītības jomā strādājošajiem būt elastīgiem un pilnveidot savas zināšanas, cerot, ka tāds būs arī šīs konferences pienesums.

Konferences programmā bija iekļauta prezentācija par metodisko darbu 2023./2024. mācību gadā un lekcija “Labvēlīga mācību vide”, ko lasīja psihologs Arnis Kauķis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savu piedāvājumu pedagogiem prezentēja Ventspils Augsto tehnoloģiju parks. Tāpat skolotāji iepazinās ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja izstrādāto interaktīvo spēli “Ērgļa izaicinājums” 7.–9. klašu skolēniem.

uzziņai

Jaunie pedagogi Smiltenes novadā (ar dažādu stāžu)

Smiltenes vidusskola

Baiba Feldmane (matemātika)

Tīna Deina Kukurīte (bioloģija)

Raunas pamatskola

Aiva Parandjuka (veselība un fiziskā aktivitāte)

Sanda Apsīte (sociālā pedagoģe)

Solvita Lodiņa (dizains un tehnoloģijas)

Grundzāles pamatskola

Liāna Lapsa (vizuālā māksla, dizains un tehnoloģijas)

Palsmanes pamatskola

Ivita Pērle (direktores vietniece izglītības jomā)

Smiltenes novada speciālā pamatskola

Inese Sniedze (pirmsskolas un sākumskolas skolotāja)

Vita Vietniece (angļu valoda)

Smiltenes Mākslas skola

Kristīne Kārkliņa (dizaina pamati)

Niklāvs Kalniņš (metāla izstrādājumu dizains)

Smiltenes Mūzikas skola

Laura Muceniece (trombona, tubas un mežraga pasniedzēja)

Aivars Radziņš (trompetes pasniedzējs)

Apes pirmsskolas izglītības iestāde “Vāverīte”

Gunita Kreice (pirmsskolas izglītības pedagoģe, jau kopš marta)

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.