Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes novada “Senioru akadēmijai” – pirmais izlaidums

Trešdien, 23. augustā, Smiltenes vidusskolas zālē notika kāds īpašs izlaidums – absolventi šoreiz bija nevis jaunieši, bet seniori, kuri pabeidza pirmo kursu savā akadēmijā (attēlā – Smiltenes grupa kopā ar “Senioru akadēmijas” idejas iniciatori un galveno organizatori Guntu Grigori – 1. rindā ceturtā no kreisās). Foto: Sandra Pētersone

Šonedēļ Smiltenes vidusskolas zālē notika īpašs izlaidums – ziedus un dāvanas saņēma nevis jaunieši, kā ir ierasts šādos pasākumos, bet gan seniori, Smiltenes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes rīkotā pieaugušo mācību cikla “Senioru akadēmija” pirmā kursa absolventi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā Smiltenes novadā ir līdz šim nebijusi iniciatīva. Nodarbībās, kas notika reizi mēnesī, jaunas zināšanas un prasmes ieguva vairāk nekā 70 senioru no Smiltenes novada, mācoties trijās grupās (Smiltenē, Apē un Raunā).

Novēl pašvaldībai noteikti turpināt

Izlaidumā Smiltenē viņi satikās vienuviet, lai iepazītos, sadraudzētos un arī no sirds pateiktu paldies “Senioru akadēmijas” rīkotājiem, it īpaši šīs idejas galvenajai iniciatorei un īstenotājai, Smiltenes novada Izglītības pārvaldes vadītāja vietniecei projektu un mūžizglītības jautājumos Guntai Grigorei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Apbrīnoju Grigores kundzes uzņēmību un varēšanu atrast mums laiku un enerģiju. Cepuri nost, un paldies viņai!” sarunā ar “Ziemeļlatviju” teic seniore Anna Sebre, kura mācījās Smiltenes grupā (šī grupa tika nodibināta pirmā, 2022. gada nogalē).

“Kad uzzināju, ka būs tāda “Senioru akadēmija”, sākumā domāju – ko es tur iešu, es jau tāpat visu zinu, bet tomēr aizgāju un konstatēju – es ļoti slikti zinu! Bija ļoti labas lekcijas, ieguvu daudz jaunu, jauku atziņu, ko pārdomāt garajos ziemas vakaros. Pagāja mēnesis, un jau gaidīju nākamo nodarbību, jo ir tik jauki satikt līdzīgi domājošos. Pa vidu mūs vēl cienāja ar pīrādziņiem un kafiju. Kas var būt labāks!” smaida Anna Sebre.

Foto: Sandra Pētersone

Smilteniete seniore Ausma Dauka piekrīt, ka kopā būšana un jaunu zināšanu iegūšana ir lieliska lieta senioriem, ne velti pēdējā nodarbībā viņi ierosinājuši turpināt “Senioru akadēmijas” otro kursu. “Šajā kursā papildinājām datorprasmes. Ļoti patika psiholoģes lekcija,” Ausma Dauka nosauc pāris piemēru.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Seniori nodarbībās ieguva zināšanas par garīgo un emocionālo veselību, veselīgu dzīvesveidu, dārzkopību, digitālajām prasmēm un citām tēmām, bet savas akadēmijas pirmo kursu noslēdza ar mācību ekskursiju uz Alūksni (Raunas grupa ekskursijā dosies pēc izlaiduma).

“Garlaicīgi nebija nevienā nodarbībā, bet pats galvenais – tā mums bija iespēja iznākt no mājām un satikt citus cilvēkus. Gan jau turpināsim atkal mācīties!” izlaidumā arī citu senioru novēlējumu Smiltenes novada pašvaldībai turpināt “Senioru akadēmijas” nodarbības izteica smilteniete Rita Bormane.

Visas nodarbības senioriem bija bez maksas, jo “Senioru akadēmiju” finansēja Smiltenes novada pašvaldība. Pateicībā par to visiem 15 Smiltenes novada deputātiem pirmā kursa absolventu vārdā nosūtītas dāvanas, proti, suvenīri – blociņi ar ierakstu, sakot paldies par atbalstu, un atziņa – “mācīšanās, zinību apgūšana ir absolūti dabisks un nepieciešams process, kas jāturpina visa mūža garumā”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mūsdienās jaunas zināšanas jāuzkrāj nepārtraukti

Senioriem ir laiks domāt par sevi, ļauties nesteidzīgai dzīves skolai, izbaudot un izjūtot dzīves krāsainību un vienreizību sev tīkamās nodarbēs, patīkami pavadot laiku kopā ar sev līdzīgi domājošiem un iegūstot jaunas zināšanas.

Gunta Grigore atzīst, ka tā ir būtiska motivācija, kāpēc viņa uzņēmās tik apjomīgu darbu, kāds bija “Senioru akadēmijas” organizēšana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī pirmā kursa izlaidums Smiltenes vidusskolas zālē bija svinīgs un pārdomāts – pie klātiem galdiem un ar koncertu, ko sniedza Artas Šomases vadītā folkloras kopa “Mežābele” no Valmieras novada Jērcēniem un mūziķis Guntars Aizupietis ar pavadošo grupu.

Katrs absolvents saņēma piemiņas dāvanas un sarkanu rozi no pašvaldības. Viņus apsveica Gunta Grigore, Smiltenes novada pašvaldības izpilddirektors Andris Lapiņš, Smiltenes novada Izglītības pārvaldes vadītājs Edgars Roslovs, Smiltenes novada bibliotēkas vadītāja Inta Mežule, Raunas pagasta pārvaldes vadītāja Linda Zūdiņa un Apes pilsētas un pagasta pārvaldes vadītāja Liene Ābolkalne.

Foto: Sandra Pētersone

“Jaunu zināšanu, jaunas pieredzes uzkrāšana ir neizbēgams process mūsdienu straujajā un mainīgajā ritmā. Zinības ir tās, kas mums nepārtraukti ir jāpapildina,” novērtējot “Senioru akadēmijas” nozīmi, savā uzrunā uzsvēra Andris Lapiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Inta Mežule ļoti atzinīgi novērtē, ka ir tādi cilvēki kā Gunta Grigore, kuri iedvesmo un rosina vietējo kopienu, it īpaši seniorus, izglītoties un pilnveidot savas prasmes visa mūža garumā.

“Šāds izlaidums vismaz manā pieredzē ir pirmais un varbūt pat pirmais visā Latvijā,” zināšanu papildināšanas nozīmi visa mūža garumā uzsver arī Smiltenes novada Izglītības pārvaldes vadītājs Edgars Roslovs, novērtējot “Senioru akadēmijas” lielo nozīmi, un teic paldies savai kolēģei Guntai Grigorei, kura tās organizēšanā iznesa smagāko nastu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.