Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes novada seniori izzina vietējās aktualitātes

2024. gada 19. februārī Smiltenes pensionāru apvienība savās telpās, Smilšu ielā 4, Smiltenē, pulcēja vairāk nekā 30 aktīvos seniorus, lai izzinātu novada aktualitātes. Par pašvaldības darbu informēt un uz jautājumiem atbildēt aicināts bija Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tikšanās pirmajā daļā E. Avotiņš pastāstīja par lielākajiem īstenotajiem un plānotajiem projektiem Smiltenes novadā: Apes amatu māju, Smiltenes daudzfunkcionālo sociālo pakalpojumu centru, Viedrades kvartālu Pils ielā 9, Jāņukalna teritorijas attīstību, industriālo parku attīstību Raunā un Apē un citiem. Tāpat priekšsēdētājs informēja par plānoto budžetu 2024. gadam, skaidroja tā veidošanos un galvenos izaicinājumus. Jāpiebilst, ka par Smiltenes novada Pašvaldības budžeta 2024. gadam apstiprināšanu deputāti lēma 21. februārī.

Turpinājumā ikvienam bija iespējams uzdot sev interesējošus jautājumus. Viens no plašāk apspriestajiem tematiem bija teritorijas apsaimniekošana Smiltenes pilsētā. Seniori pauda neapmierinātību ar vairāku privāto teritoriju sakoptību un aicināja pašvaldību iesaistīties problēmas risināšanā. Jāpiebilst, ka īpašumu apsaimniekošanu novada administratīvajā teritorijā nosaka pašvaldības domes saistošie noteikumi Nr. 22/25 “Par teritorijas kopšanu un būvju uzturēšanu Smiltenes novadā”, un par to neievērošanu var tik piemērots sods.

Izskanēja jautājums par pašvaldības plāniem saistībā ar īpašumu Kalēju ielā 7 un 8 jeb tā dēvētajā “baseinā”. Kā jau vēstīts iepriekš, pašvaldība izsoles rezultātā ir noslēgusi līgumu ar uzņēmumu SIA “Alfa projects”, kas piecu gadu laikā apņēmies šeit uzbūvēt komercobjektu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Seniori pauda bažas par atsavināšanā nodotu pašvaldības īpašumu degradāciju, ja jaunais saimnieks tajos ilgstoši neveic nekādu darbību. Domes priekšsēdētājs paskaidroja, ka pašvaldības sludinātajās izsolēs ir iekļauti stingri noteikumi, kas paredz noteiktu pienākumu veikšanu telpas attīstībai, pretējā gadījumā pašvaldība īpašumu var atpirkt par krietni zemāku cenu. Līdzīgas bažas ir par reorganizēto skolu ēku likteni, piemēram, Variņos un Bilskā.

Plaši diskutēja arī par drošību uz ceļiem. Kāds seniors aktualizēja bīstamību uz ceļa Smiltene-Valka. Ceļa posmā no Smiltenes pilsētas robežas līdz “Šķipelēm” jau drīzumā uzsāks remontdarbus, kurus plānots pabeigt līdz šī gada beigām. Kāda seniore rosināja noteikt satiksmes ierobežojums pie Smiltenes Mākslas skolas –maksimālo ātrumu 30 km/h vai izveidot vienvirziena ceļu, rūpējoties par skolēnu drošību. Izskanēja atzinīgi vārdi par ietvju tīrīšanu, piemēram, Raiņa ielā, tajā pat laikā pārmetums par laikus nesavāktām smiltīm no ielu kaisīšanas.

Ziemas periodā aktuāls jautājums ir siltumapgāde. Daži seniori priecājās, ka dzīvo renovētās daudzdzīvokļu mājās, kas ievērojami samazina maksu par siltumu. Citi – sūkstījās par augsto maksu Smiltenes pilsētā. Atgādinām, ka Smiltenes novada pašvaldība iesniegusi pieteikumu Administratīvajai apgabaltiesai un lūdz atcelt Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas Padomes lēmumu, ar kuru apstiprināts SIA “CS Smiltene” siltumenerģijas jaunais tarifs Smiltenes pilsētai. Tiesas sēde gaidāma aprīlī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tiekoties runāts arī par Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanu Smiltenes novadā, pašvaldības stipendijām izglītojamiem, bibliotēkas pārcelšanu uz Smiltenes vidusskolas kopmītnēm, Cērtenes pilskalna turpmāko attīstību, bumbu patvertnēm novadā un citu. Seniori vienbalsīgi pauda vēlmi, ka tiktu atjaunota neformālās izglītības programma “Senioru akadēmija”, ko īstenoja Izglītības pārvalde un kas guva plašu popularitāti vecākā gadagājuma ļaužu vidū. Tiekoties 2022. gadā seniori rosināja izvietot soliņu Limbažu ielā, kur seniori labprāt dodas pastaigās un nūjot. Arī šoreiz seniore aktualizēja jautājumu, norādot uz tāda nepieciešamību, īpaši vecākajiem ļaudīm un cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Tikšanās noslēgumā seniori aktualizēja, viņuprāt, aktuālu jautājumu – kultūras piedāvājumu novadā. Seniori novērtē pasākumu piedāvājumu novada pagastos un labprāt tos aktīvi apmeklē. Viņi slavēja pagastu kultūras un tautas namu vadītāju sirsnīgo attieksmi, radošumu un spēju ar niecīgiem ieguldījumiem radīt skaistus pasākumus. Tāpat seniori priecājas, ka biļetes uz pasākumiem Smiltenē tagad ir iespējams iegādāties tiešsaistes tirdzniecības vietā www.bilesuparadizes.lv – tas esot ērti izdarāms jebkurā laikā. Seniori vēlas organizēt tikšanos ar Smiltenes Kultūtas centra pārstāvjiem, lai pārrunātu pasākumu piedāvājumu pilsētā.

Kā vēstīts, 2024. gada 6. martā pulksten 10.00 Smiltenes pensionāru apvienība aicina uz klātienes tikšanos ar Smiltenes novada Sociālā dienesta vadītāju Intu Siliņu. Tajā runās par senioriem pieejamiem sociālajiem pabalstiem un citām jomas aktualitātēm.

Madara Mūrniece-Krūmiņa, Smiltenes novada pašvaldības komunikācijas un mārketinga speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.