Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes novada seniori izzina aktuālo izglītībā, kultūrā un sociālajā jomā

2024. gada 6. martā aktīvie novada seniori pulcējās Smiltenes pensionāru apvienības telpās Smilšu ielā 4, Smiltenē, lai uzzinātu par aktualitātēm izglītībā, kultūrā un sociālajā jomā. Par tām pastāstīja un uz jautājumiem atbildēja pašvaldības atbildīgie jomu speciālisti un vadītāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izglītība

Seniori Apē, Raunā un Smiltenē iemīļojuši aizvadītajā gadā Izglītības pārvaldes organizētās “Senioru akadēmijas” nodarbības un ir vairākkārt pauduši vēlmi tādās piedalīties arī turpmāk. Tiekoties Izglītības pārvaldes mūžizglītības speciālists, izglītības projektu vadītājs Lotārs Grīnbergs vēstīja, ka jau drīzumā plānots rīkot līdzīgas aktivitātes gan pieaugušajiem, gan senioriem. Gaidāmas dažādas aktīvās atpūtas un sporta nodarbības, radošas meistarklases, informatīvas tikšanās par tēmām, kā finanšu un moderno tehnoloģiju pratība, drošība un citi. Aicinām sekot informācijai Smiltenes novada pašvaldības informācijas kanālos!

Sociālā joma

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes pensionāru apvienības vadītāja Rita Bormane uzsver – jābūt skaidrībai par sociālajiem pakalpojumiem un pabalstiem! Tieši tāpēc jau vairākkārt uz klātienes tikšanos aicināta Smiltenes novada Sociālā dienesta vadītāja Inta Siliņa. Viņa informēja par valsts un pašvaldības piedāvāto atbalstu senioriem, piebilstos: “Mēs ikkatru gaidīsim Sociālajā dienestā un personīgi izskaidrosim par pieejamām atbalsta formām.”

I. Siliņa skaidroja, ka pašvaldības sociālos pakalpojumus var iedalīt divās daļās – valsts noteiktie un brīvprātīgie. Viena no pašvaldības brīvprātīgajām iniciatīvām ir Ziemassvētku saldumu paciņu dāvināšana neteiktām senioru grupām. Klātesošie novērtēja šo iniciatīvu, norādot, ka svarīgs ir nevis dāvanas saturs, bet gan žests. Īpaši atzinīgi tika novērtēta šajā gadā aizsāktā akcija “Sanāk iepriecināt”, kad saldumu paciņas senioriem dzīvesvietā nogādā pašvaldības darbinieki un deputāti – tas liekot ne tikai justies novērtētiem, bet arī ļauj tuvāk iepazīt šos cilvēkus.

Smiltenes novada seniori nozīmīgās dzīves jubilejās (75., 80., 85., 90. gadskārtā un vecāki) saņem pašvaldības dāvanu, kuru pasniegšanā nenovērtējami palīgi ir tieši aktīvie seniori. Klātesošie stāstīja, ka gaviļnieki esot patiesi priecīgi par šādu dāvanu. Savukārt pašvaldība saka paldies ikvienam, kas iesaistās jubilāru sveikšanā – laiks un rūpes, ko veltāt līdzcilvēkiem, ir ārkārtīgi svarīgs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kultūra

Tikšanās noslēgumā Smiltenes novada Kultūras un tūrisma pārvaldes vadītāja Velga Mālkalne informēja par iestādes darbu un struktūru, savukārt Smiltenes Kultūras centra vadītāja Evija Dzvinko pastāstīja par šajā pusgadā gaidāmiem pasākumiem. Viņa arī vērsa uzmanību, ka Smiltenes Kultūras centra rīkotajos amatiermākslas pasākumos un kino izrādēs pensionāriem pieejama ieejas maksas atlaide, un aicināja to izmantot. Tāpat viņa aicināja apmeklēt 2024. gada jūlijā gaidāmo kultūras programmu “Vasaras vakari Smiltenē”, kur padomāts arī par senioriem saistošām aktivitātēm, no kurām vairākas arī būs bez maksas.

Klātesošie seniori izteica atzinību Smiltenes Kultūras centra kolektīvam par plašo pasākumu piedāvājumu. Viņi ieteica informāciju par pasākumiem vairāk izvietot tieši pilsētvidē, kā arī drukātā veidā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes novada pašvaldība pateicas senioriem, kas aktīvi iesaistās sabiedriskajā dzīvē, dalās savā viedoklī un ierosinājumos! Liels paldies Smiltenes pensionāru apvienības vadītājai Ritai Bormanei par šādu tikšanos organizēšanu, kā arī aktīvu un nesavtīgu darbu senioru kopienas izglītošanā un saliedēšanā!

Madara Mūrniece-Krūmiņa, Smiltenes novada pašvaldības Komunikācijas un mārketinga speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.