Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes novadā sanāk brīvdienās!

Tepera promenāde un saliņa. Foto: Linda Šūlmeistere

Smiltenes novadā tek upe- Abuls, kas ir viena no retajām Latvijas upēm, kuras nosaukums ir vīriešu dzimtē. Aizsprostojot Abula upi, Smiltenes pilsētā ir izveidots ezers, kas šobrīd nes Tepera nosaukumu. Tā krastā ir ierīkota promenāde un dažādas atpūtas vietas. Teperī atrodas arī saliņa, ko ar krastu savieno nakts stundās izgaismots tiltiņš. Vasaras svelmē saliņa kalpo kā zona atpūtai uz koka zviļņiem, bet dzestrajā laikā kā vieta, kur izbaudīt ainavu ar balto, aizsalušā ezera virsmu un cēlajiem priežu mežiem otrā ezera krastā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skaista visos gadalaikos – gan pavasara un vasaras zaļumā, gan rudens zeltainumā, gan ziemas sarmā – ir Trapenes lapegļu aleja, viena no iespaidīgākajām lapegļu gatvēm Latvijā. Tās kopējais garums ir aptuveni pieci kilometri. Aleja sākas no Vidzemes šosejas Līzespastā un ved līdz un cauri Trapenei. Runā, ka savulaik, ap 1900. gadu, lapegļu gatve sastādīta, lai baronam Voldemāram fon Vulfam, braucot uz Bormaņu muižu, nebūtu garlaicīgs ceļš.

Raunas pils parks ir vieta, kur piedzīvot, izzināt un atklāt, jo tajā izvietotas trīs interaktīvas dabas takas:

  • Takā ar tūrisma elementiem izvietoti dažādi šķēršļi bērniem un jauniešiem, kas atrodas starp parka kokiem un ir paredzēti fiziskās izturības pārbaudei;
  • Interaktīvās izziņas un dabas takā, Raunas pilsdrupu teritorijā, atrodas vairāki objekti, kuri caur spēles un interaktīvas iesaistes principiem atklāj vairākus dabiskos fizikas likumus. Takā iespējams uzzināt par tādiem fizikas likumiem kā svārstība, kustības ātrums, smaguma centra atrašana un daudz kas cits;
  • Pils vēstures takā ikviens interesents caur izveidotajiem stendiem aizraujošā veidā var apgūt Raunas pils vēsturi, arhitektonisko uzbūvi tās pastāvēšanas augstākajā posmā.

Esot mūsu novadā, noteikti nobaudi arī vietējs labumus! Vai zināji, ka Smiltenes novadā darbojas divas pašapkalpošanās bodes?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piestāj Siera un makaronu ražotnes pašapkalpošanās veikaliņā Raunā, Parka ielā 4, un izvēlies, ko sirds kāro! Piedāvājumā pašu ražoti beramie sieri, Zelta gī sviests, knapsieriņi, makaroni un mājas nūdelītes no svaigām vistu olām.

Piestāj Z/S Saimnieki pašapkalpošanās veikaliņā Smiltenes pievārtē, Grotūzī, un iegādājies sezonālus dārzeņus un dabas veltes. Šobrīd pircējiem tiek piedāvātas svaigas kļavu sulas, raudzētas bērzu sulas, dažādi mikrozaļumu, ķiploki, sīpolloki, kombucha jeb tējas sēnes dzēriens un citi labumi. Norēķināties iespējams skaidrā naudā vai ar naudas pārskaitījumu uz telefona numuru.

Lai izbaudītu pēc iespējas vairāk no Smiltenes novada, pagarini savu ceļojumu un paliec pa nakti Drustu pagasta viesu namā Pļavnas, Grundzāles pagasta kādā no atpūtas kompleksa “Trīssaliņas” namiņiem vai Virešu pagasta brīvdienu mājā Jaunzilakši!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz tikšanos Smiltenes novadā!

Informāciju sagatavoja: Linda Šūlmeistere, Smiltenes Tūrisma informācijas centra tūrisma organizatore unKintija Krumholce, Raunas Tūrisma informācijas centra vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.