Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes novadā “salapo” dzejas koki

Smiltenes novadā festivālu “Dzejas dienas” pirmā atklāja Rauna, kur 2. septembrī tika “iestādīts” dzejas koks kopā ar dziesminieku Tomu Ņizinu un vietējiem dzejas radītājiem. Foto: Ruta Pavasare

Smiltenes novadā visu šo mēnesi norisināsies  festivāls “Dzejas dienas”, pulcējot vietējos dzejniekus un piedāvājot daudzveidīgu, dzejai veltītu pasākumu programmu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Festivāla vadmotīvam izvēlēta dzejas koka “stādīšana”, informē Zane Ērgle-Mežule, Smiltenes novada Kultūras un tūrisma pārvaldes mārketinga un komunikācijas speciāliste.

Smiltenē dzeju varēs meklēt parkā

Smiltenē Dzejas dienu laikā tie, kuri vēlēsies, varēs gan paši izpausties radoši, gan lasīt dzeju izstādēs, gan meklēt to pastaigas laikā pa Smilteni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Proti, Smiltenes kultūras centrs sadarbībā ar Smiltenes bibliotēku no 12. līdz 30. septembrim  piedāvās pastaigu maršrutu “Smiltenes dzejas herbārijs” pa Smiltenes Veco parku, aicinot pētīt, izzināt, sajust un sadzirdēt.

Maršrutā, kas pēc aprisēm atgādinās koka lapas formu, jāatrod īpaši pieturas punkti, kuros, ar viedierīci skenējot kvadrātkodu, varēs sadzirdēt Smiltenes novadam un Latvijai nozīmīgu dzejnieku vārsmas. Zaļā dzīvesveida veicināšanai akciju sabiedrība “Latvijas valsts meži” būs sarūpējusi pārsteiguma balvu, ko saņems katrs, kas atradīs visus maršruta pieturpunktus. 

Savukārt Smiltenes bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļa organizē konkursu “Radi dzeju no dzejoļiem” un akciju “Lai plaukst Dzejas koks”. Ja ir vēlme piedalīties konkursā “Radi dzeju no nekā”, tad jāizvēlas dzejolis pēc saviem ieskatiem, tajā jāizsvītro “liekie” vārdi, tādējādi radot jaunu dzejoli ar pavisam citu domu, pārveidotais dzejolis jānofotografē vai jāizdara ekrānšāviņš un jānosūta Smiltenes  bibliotēkai līdz 18. septembrim lietotnē “WhatsApp” uz numuru 20047831 vai e-pastā biblioteka@smiltenesnovads.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iesūtītie dzejoļi tiks publicēti bibliotēkas “Facebook” lapā un par tiem varēs balsot, spiežot “Like”. Visvairāk balsu ieguvušā dzejoļa iesūtītājs saņems pārsteiguma balvu.

Akcijā “Lai plaukst Dzejas koks” var iesaistīties, atnākot uz Smiltenes bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļu (sporta halles ēkā, 2. stāvā), dzejas grāmatu izstādē jāizvēlas kāds dzejolis. Uz iepriekš sagatavotiem kļavu lapu trafaretiem no dzejoļa jāizraksta kāda interesanta doma, rindiņa vai pantiņš, un, kad tas izdarīts, kļavas lapa ar tekstu jāiekar dekoratīvi izveidotajā Dzejas kokā.

Savukārt Smiltenes bibliotēkas logos visu šo mēnesi var apskatīt pirmsskolas izglītības iestādes “Pīlādzītis” audzēkņu zīmējumu izstādi “Ceļojums dzejā”. Tas ir bērnu skatījums par mūsdienu dzeju. Pie bibliotēkas koku zaros skatāma arī izstāde “Dzeja spoguļojas zaros”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar pīlādžu vīnu un kastani kabatā

Dzejas dienu festivāla pasākumi ienāks arī Smiltenes novada pagastos.

Šodien, 9. septembrī,  Dzejas dienas jau sākās Trapenē. Izstaigājot Trapeni, šomēnes arī varēs iepazīties ar trapeniešu novadnieka, dzejnieka Ojāra Vācieša daiļradi sešās vietās, kur būs “uzziedējuši” dzejas koki: ciemata centrā, pie  novadpētniecības centra,  bibliotēkas,  sākumskolas,   pagasta pārvaldes un sociālās aprūpes centra “Trapene”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šovakar pulksten 19 Bilskā pie pagasta pārvaldes ēkas sāksies Dzejas dienas vakars kopā ar Signi Balteri. Dzejas dienu noskaņas Bilskas pagastā turpināsies 16. septembrī, kad pulksten 19 pie  Birzuļu tautas nama koncertā “Ar kastani kabatā” uzstāsies Elita un Viktors Tilčiki.

Savukārt Blomes pagasta “Riņģu” saiešanas namā rīt pulksten 18 sāksies Dzejas dienām veltīts pasākums “Pīlādžu vīns”.

No 13. septembra Grundzāles kultūras nama vestibilā būs “salapojis” grundzāliešu iesūtīto dzejas darbu koks. Tāds jau skatāms Variņu bibliotēkā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Palsmanē Dzejas koks rudens lapu krāsās no 26. līdz 30. septembrim tiks veidots kopā ar skolu un bērnudārzu ar moto “Pie baltas lapas apsēžos…un sapņoju par krāsām”. Tie, kuri vēlas, dzejoli var ierunāt, nodziedāt, izkrāsot vai izspēlēt un līdz 23. septembrim atsūtīt uz e-pastu palsmanesbiblioteka@smiltenesnovads.lv.

Virešos dzejnieces Kornēlijas Apškrūmas dārzā 16. septembrī pulksten 18 sāksies dārza svētki “Pie Kornēlijas” – dzejnieces dzejas salikums tiks ietērpts muzikālā noformējumā, kā arī pie Virešu pagasta pārvaldes tiks iestādīts dzejas koks.

Apē jauniešu klubs “Sliedes” šodien, 9. septembrī, aicina uz rakstnieces un dzejnieces Elīnas Zālītes māju atklāt viņas dzīvi un daiļradi caur radošu darbošanos, kopā būšanu dzejā, dziesmā un kino.

Drustu pagasta tautas namā Dzejas dienas ienāks 23. septembrī, kad tiks popularizēta vietējo dzejnieku dzeja, atklāta Dagnijas Mesles gleznu izstāde, iestādīts “dzejas koks” un varēs noklausīties Aivara Lapšāna koncertu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.