Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes novada piena ražotāji pulcē domubiedrus no visas Latvijas un vēršas pie Zemkopības ministrijas

Vai Latvijai nākotnē būs sava piena ražošanas nozare? Cik ilgi vietējie lauksaimnieki, nesaņemot valsts atbalstu, spēs izturēt straujo piena iepirkuma cenas kritumu un strādāt zem pašizmaksas?

Tie ir vieni no šobrīd aktuālākajiem jautājumiem Latvijas tautsaimniecībā.

Piena ražotāji negrasās tik viegli padoties un aktīvi pievērš sabiedrības uzmanību nozarē notiekošajam, piemēram, aizvadītās nedēļas nogalē Cīravas pagasta zemnieks Jānis Jansons Grobiņā un Liepājā cilvēkiem bez maksas dalīja pienu un pārdeva sieru par pašizmaksu ar mērķi celt trauksmi par krīzi piena lopkopības nozarē.

Savukārt Smiltenes novada Palsmanes pagasta lauksaimniecības uzņēmuma SIA “Palsmane” valdes loceklis Jānis Bērtiņš kopā ar sievu Karīnu Stāvausi-Bērtiņu (arī SIA “Palsmane” valdes locekli) nodibinājuši un koordinē piena ražošanas nozares entuziastu grupu (tās saziņa ir “WhatsApp” platformā), kas jau pulcē vairākus simtus lauksaimnieku no dažādiem Latvijas novadiem, abi ir uzklausījuši viņu prasības un vēlmes un gatavo vēstuli Zemkopības ministrijai ar savām prasībām, neizslēdzot domu par protesta akcijas rīkošanu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.