Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes novada pašvaldības jaunais budžets šogad labu dzīvi nesola

Būs grūti laiki. Visiem būs jācieš. Uz šādas neiepriecinošas nots 21. februārī Smiltenes novada domes deputāti ar balsu vairākumu (11 balsis par, 2 pret) apstiprināja saistošos noteikumus “Par Smiltenes novada pašvaldības budžetu 2024. gadam”.
Par balsoja deputāti Andris Abrāmovs, Astrīda Harju, Dainis Aļeksējevs, Edgars Avotiņš, Gita Mūrniece, Iluta Apine, Inga Ērgle, Jānis Āboliņš, Māris Zālītis, Mārtiņš Vīgants, Raivis Vizulis, pret – Elgars Felcis un Otārs Putrālis.
Situācija ir līdzīga gandrīz visām pašvaldībām Latvijā. Vietvaras vairāku no tām neatkarīgu iemeslu dēļ nespēj sabalansēt savu 2024. gada budžetu, nesamazinot izdevumus pašvaldības funkciju veikšanai un savu iestāžu un struktūrvienību uzturēšanai, tas savukārt ietekmēs iedzīvotājus, kuri izmanto pašvaldību sniegtos pakalpojumus.
Uz to valdības uzmanību vērsusi arī Latvijas Pašvaldību savienība, aicinot atrast risinājumus, lai visām pašvaldībām nodrošinātu funkciju izpildei nepieciešamo finansējumu vai arī vienotos par pašvaldību autonomo funkciju samazināšanu.
Darbs pie Smiltenes novada pašvaldības 2024. gada pamatbudžeta projekta sastādīšanas tika uzsākts jau 2023. gada vasarā. Pēc daudzkārtējas plānoto izdevumu pārskatīšanas ir izveidots sabalansēts budžets, taču tas notiek uz pašvaldības funkciju izpildei plānotās naudas “apcirpšanas”, optimizācijas, pašvaldības iestāžu uzturēšanas izdevumu un darbinieku štatu samazināšanas un viņu atalgojuma fonda rēķina (domes sēdē 21. februārī Smiltenes novada deputāti nolēma solidāri samazināt arī savu atalgojumu). Ienākumu pieaugums pašvaldības budžetā vairs netiek līdzi inflācijai un izdevumu pieaugumam, skaidro Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.