Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes novada pašvaldība sāks pieņemt mājsaimniecību iesniegumus apkures izdevumu atbalstam

Sākot ar 1.oktobri Smiltenes novada pašvaldība uzsāks pieņemt iesniegumus apkures izdevumu atbalstam no administratīvajā teritorijā esošajām mājsaimniecībām. Uz apkures izdevumu daļēju kompensāciju var pretendēt mājsaimniecības, kurās apkurei tiek izmantota elektroenerģija, koksnes granulas, koksnes briketes un malka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Elektroenerģijai – kompensācija paredzēta tām mājsaimniecībām, kuru patēriņš mēnesī pārsniedz 500 kWh un elektroenerģijas cena ir virs 0,160 EUR/kWh. Atbalstu piemēro tam patēriņam, kas pārsniedz 500 kWh, bet nepārsniedzot 2000 kWh. Kompensē 50% no elektroenerģijas cenas, kas pārsniedz 0,160 EUR/kWh, bet kompensācijas elektroenerģijas cena nepārsniedz 0,100 EUR/kWh.Iesniegumi pašvaldībā no 1. novembra (jāiesniedz rēķins par oktobri) līdz 2023. gada 31. maijam (2023. gada aprīļa rēķiniem).

Koksnes granulām un briketēm – kompensācija paredzēta tām mājsaimniecībām, kuru izmaksas pārsniedz 300 EUR/tonnu. Kompensē izmaksu pieaugumu 50% apmērā, bet ne vairāk kā 100 EUR/tonnu apmērā. Attiecināms uz koksnes granulu/brikešu iegādi no 2022. gada 1. maija līdz 2023. gada 30. aprīlim. Uz vienu mājokli/dzīvokli atbalsta slieksnis – 10 tonnas.

Malkai – kompensācija paredzēta tām mājsaimniecībām, kuru izmaksas pārsniedz 40 EUR/berkubikmetrā. Kompensē izmaksu pieaugumu 50% apmērā no izmaksām virs šīs cenas, bet ne vairāk kā 15 EUR/berkubikmetrā apmērā. Uz vienu mājsaimniecību paredzēts maksimālais patēriņa apjoms 35 berkubikmetri. Attiecināms uz iegādi no 2022. gada 1. maija līdz 2023. gada 30. aprīlim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai saņemtu atbalstu apkures izdevumu daļējai kompensēšanai, Smiltenes novada administratīvajā teritorijā esoša mājsaimniecība līdz pat 2023.gada aprīļa beigām varēs iesniegt pieprasījumu valsts atbalstam.

Iesniegumu (viens vai vairāki iesniegumi visā atbalsta periodā, bet ievērojot limitus atbalstam) sākot ar 2022. gada 1. oktobri iesniedz mājokļa īpašnieks, kopīpašnieks vai īrnieks ne biežāk kā reizi mēnesī pēc savas izvēles vienā no šādiem veidiem:

 • Elektroniski – e-pakalpojuma portālā www.epakalpojumi.lv;
 • Smiltenes novada pašvaldības Valsts un pašvaldības Vienotajos klientu apkalpošanas centros:
 • Klientu apkalpošanas centrs Smiltenē (e-pasts: energoatbalsts@smiltenesnovads.lv vai tālruņa numuri 64707588 vai 20022348);
 • Klientu apkalpošanas centrs Apē (e-pasts: ape@smiltenesnovads.lv vai tālruņa numuri 64307220 vai 26180350);
 • Klientu apkalpošanas centrs Raunā (e-pasts: rauna@smiltenesnovads.lv vai tālruņa numuri 64107343 vai 29468871).
 • Klientu apkalpošanas centrs Drustos (e-pasts: drusti@smiltenesnovads.lv; drusti@pakalpojumucentri.lv vai tālruņa numuri 64129776 vai 26690882).
 • Klientu apkalpošanas centrs Variņos (e-pasts: varini@smiltenesnovads.lv; varini@pakalpojumucentri.lv vai tālruņa numuri 64722368 vai 29462570).
 • Klientu apkalpošanas centrs Gaujienā (e-pasts: gaujiena@pakalpojumucentri.lv vai tālruņa numuri 64381603 vai 25425155).
 •  Smiltenes novada pašvaldības pagastu pārvaldēs;
 •  Smiltenes novada Dzimtsarakstu nodaļā.

Smiltenes novada pašvaldības bibliotēkās iedzīvotājiem būs iespēja saņemt palīdzību iesnieguma sagatavošanā un iesniegšanā caur pašvaldības e-pakalpojumu vietni – www.epakalpojumi.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gadījumā, ja malka iegādāta līdz 2022. gada 31. augustam (iesniedzēja pašapliecinājums) un iesniedzējs nav saglabājis pirkuma čeku par malkas iegādi, iesniegumi pašvaldībā tiks pieņemti līdz 2022.gada 30. novembrim, šajā gadījumā iesniedzējam ir tiesības saņemt valsts atbalstu 60 EUR apmērā. Ja persona iesniedz iesniegumu gan par malkas iegādi ar maksājuma dokumentiem, gan bez maksājuma dokumentiem, tad atbalsta apjomu aprēķina kā starpību starp 60 EUR un atbilstoši maksājumu apliecinošiem dokumentiem aprēķinātajam atbalstam.  Atbalstu ar maksājumu apliecinošiem dokumentiem sāk piešķirt, kad tā apmērs sāk pārsniegt 60 EUR. (Datu sistēmā tiek uzkrāta info par iepriekš piešķirto apjomu).

Smiltenes novada Sociālais dienests turpina nodrošināt pabalstu izmaksu un klientu apkalpošanu iedzīvotājiem ar maznodrošinātas un trūcīgas personas statusu, atkārtoti iesniegumi pašvaldībai par apkures izdevumu kompensēšanu nav jāiesniedz. Sociālos pabalstus no 2022. gada 1. novembra līdz 2023. gada 31. maijam piešķirs automātiski.  

Iesniedzamie dokumenti:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
 • iesniegums, norādot  vārdu, uzvārdu, personas kodu, kontaktinformāciju un kredītiestādes vai pasta norēķinu sistēmas konta numuru, kurā ieskaitāms atbalsts mājsaimniecībai. Ja pārskaitījums veicams uz citas personas norēķinu kontu – šīs personas vārds, uzvārds, personas kods un norēķinu konta numurs (iesniegums tiks ģenerēts datorā uz vietas pašvaldībā, izņēmuma gadījumā tos varēs iesniegt papīra veidlapu formā);
 • pašapliecinājums par attiecīgas apkures esību mājoklī un to, ka citi mājsaimniecības locekļi nav iesnieguši iesniegumu atbalsta mājsaimniecībai saņemšanai par iesniegumā minēto mājokli;
 • pašapliecinājums par malkas iegādi, ja pretendē uz 60 EUR atbalstu;
 • rēķins un maksājumu apliecinošs dokuments par koksnes granulu, koksnes brikešu vai malkas iegādi vienam mājoklim;
 • rēķins un maksājumu apliecinošs dokuments par elektroenerģiju, ja atbalsta pieprasījums tiek iesniegts par mājokli, kuru apkurina, izmantojot elektroenerģiju;
 • mājokļa īpašuma vai lietošanas tiesības (īres līgums) apliecinošs dokuments (uzrādīt oriģinālu);

Pašvaldība pieņem lēmumu 30 darbdienu laikā pēc iesnieguma un visu tā izskatīšanai nepieciešamo pievienoto dokumentu saņemšanas, labvēlīga lēmuma gadījumā ieskaitot aprēķināto atbalstu norādītajā bankas kontā vai izsniedz atteikuma lēmumu to piešķirt.

Atbalsts tiek sniegts Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā noteiktajā kārtībā.

Plašāka informācija par valsts atbalstu 2022./2023. gada apkures sezonā pieejama ŠEIT.

Informāciju sagatavoja: Linda Beitika, Smiltenes novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību  nodaļas vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.