Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes novada pašvaldība aicina rūpīgi izvērtēt egļu stādījumus piemājas saimniecībās un meža audzēs

Foto: Smiltenes novada pašvaldība

Smiltenes novada pašvaldības Saimnieciskās darbības nodaļa informē, ka tiks izgrieztas mizgraužu bojātās, nokaltušās egles pie Tepera ezera.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Astoņzobu mizgrauža radīti bojājumi ir konstatēti arī citviet pašvaldības parkos un privātīpašumos. Bojāti koki arī Jaunā parka teritorijā un citviet pašvaldībā.

“Egļu astoņzobu mizgrauzis šobrīd nodara vislielāko postu egļu audzēm Latvijā. Ja iepriekšējā rudens, ziemas periodā bijušas vēja gāztas, lauztas un liektas egles, līdz mizgraužu lidošanas sezonas sākumam nepieciešams veikt šo bojāto egļu izstrādi, jo egļu astoņzobu mizgrauzis vispirms attīstās novājinātās eglēs.

Liela uzmanība jāpievērš egļu audzēm, kas vecākas par 50 gadiem. Ja mizgrauzis ir ieperinājies audzē, tā vairs nebūs glābjama. Ar tās savlaicīgu nociršanu var glābt blakus esošās vēl nebojātās audzes.  ” skaidro LVM Meža aizsardzības un ugunsdzēsības vadītājs Edijs Leišavnieks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes novada pašvaldība aicina iepazīties ar Latvijas Valsts Mežu sagatavoto informāciju un rūpīgi izvērtēt stādījumus piemājas saimniecībās  un meža audzēs.

Vairāk informācijas par šo kaitēkli un veidiem, kā pasargāt egļu piemājas stādījumus un audzes Latvijas Valsts mežu mājas lapā. Kurā ievietota AS “Latvijas valsts meži” (LVM) un Latvijas Valsts mežzinātnes institūts (LVMI) “Silava” izglītojošā filma mežu īpašniekiem, kurā pieredzējuši eksperti dalās padomos par to, kā atpazīt mizgrauža invadētos kokus, kad un kā rīkoties, lai mazinātu egļu kaitnieka tālāko izplatību un kā minimizēt riskus meža audzēšanā .

Informāciju sagatavoja: Aija Kramiņa, Smiltenes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību un komunikācijas speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.