Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes novada orientieristi ar godalgām atgriežas no Latvijas ziemas orientēšanās čempionāta vidējā distancē un stafetē

Smiltenes BJSS S17 komanda uz Latvijas čempionāta goda pjedestāla otrā pakāpiena. Foto: Sergejs Sokolovs

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 12. un 13. februārī, Daugavpils pusē, Stropu aktīvās atpūtas un sporta trases apkārtnē, norisinājās Latvijas ziemas orientēšanās čempionāts vidējā distancē un stafetē, pulcējot teju 300 dalībniekus no visām Baltijas valstīm. Latvijas čempionāta vērtējumā tika vērtēti tikai Latvijas ODB datu bāzē reģistrētie sportisti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai gan Daugavpils nesaistās ar sniegotāko Latvijas daļu, sniega rezerves bija pietiekamas un arī siltie laika apstākļi neizjauca organizatoru ieceri sagatavot sarežģītas distances abās sacensību dienās.

Uz sacensībām devās arī  septiņi Smiltenes BJSS audzēkņi un treneris Māris Stabiņš.

“Paldies sacensību organizatoriem par sagatavotajām trasēm un interesanto distanču plānojumu! Diemžēl, vai kādam par laimi, laika apstākļi bija ieviesuši savas korekcijas, izveidojot sērsnas kārtu, kas orientēšanos padarīja līdzīgu vasarai, ar iespēju pārvietoties pa taisno,” pēc sacensībām rezumē treneris.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vidējā distancē pie sudraba godalgas V-35 grupā tika Māris Stabiņš.

S-14 grupā 3. vieta Latvijas čempionāta vērtējumā un bronzas medaļa Kitijai Abulai. V-12 grupā labākais sniegums no sporta skolas audzēkņiem Artim Harkinam, izcīnot 6.vietu.

Daudzskaitlīgajā S-17 grupā ar 38 dalībniecēm, kuru vidū bija 15 Lietuvas sportistes, Martai Kalniņai 10. vieta, Anetei Stabiņai 13. vieta. Latvijas čempionāta vērtējumā mūsu meitenēm attiecīgi 8.vieta un 10. vieta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

 “Ziemas OS stafetes Latvijā nebija notikušas ļoti sen, un trenerim Mārim ar audzēkņiem  likās goda lieta sastādīt komandas. S-17 grupā neskatoties uz to, ka bijām viena no jaunākajām komandām, izdevās izcīnīt 2. vietu Latvijas čempionāta vērtējumā.”

Komandā etapu secībā startēja Marta Kalniņa , Anete Stabiņa un Kitija Abula. Meitenes piekāpās tikai Daugavpils sportistēm un divām Lietuvas komandām no Šauļiem un Paņevežas, aiz sevis atstājot Jelgavas, Klaipēdas, Siguldas, Valmieras un Ogres sportistes.

V-12 grupas puiši bija atbraukuši pēc pieredzes un prieks, ka tika izpildīts galvenais trenera dotais uzdevums – atrast visus KP pareizā secībā. Tas vainagojās ar panākumu, izcīnot bronzas godalgas. Komandā startēja Artis Harkins , Roberts Zirdziņš un Artūrs Kalniņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sacensībās startēja arī bijušais Alda Lapiņa audzēknis rauzēnietis Toms Veits, kurš vīru Elites grupā LČ vērtējumā izcīnīja pirmo vietu, piekāpjoties tikai vienam Lietuvas sportistam. Stafetē Tomam kopā ar komandas biedriem no OK “Kāpa” 2.vieta LČ vērtējumā.

Vidējās distances rezultātus iespējams apskatīt šeit.

Stafetes rezultātus iespējams apskatīt  šeit.

Informāciju sagatavoja: Māris Stabiņš

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.