Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes novadā notiks Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolas kursantu apmācība

Foto: mil.lv

No 5. līdz 6. aprīlim Smiltenes novada Launkalnes, Brantu un Raunas pagastu Zaķīšu meža masīva teritorijā Jaunākā instruktora kursa ietvaros norisināsies Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolas kursantu taktiskā apmācība, lai pilnveidotu lauka kaujas iemaņas, pildot militāros uzdevumus apvidū, pietuvinot tos kaujas apstākļiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunākā instruktora kurss ir pirmais instruktoru sastāva karjeras kurss, kuru sekmīgi apgūstot, karavīriem ir tiesības saņemt kaprāļa dienesta pakāpi un dienēt jaunāko instruktoru amatos. Kursa mērķis ir sniegt nepieciešamās zināšanas un prasmes, lai karavīrs patstāvīgi spētu apmācīt un komandēt nodaļas līmeņa apakšvienību, vai iekļauties vienības sastāvā kopēja uzdevuma izpildē, veicot taktiskus uzdevumus mācībās un pildot kaujas uzdevumus.

Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skola ir militārās izglītības iestāde, kas īsteno profesionālās kvalifikācijas un profesionālās pilnveides apmācības programmas, veicot vienību instruktoru karjeras un kvalifikācijas apmācību. Galvenais uzdevums ir sagatavot instruktorus un kvalificētu speciālistus atbilstoši NATO un Nacionālo bruņoto spēku noteiktajiem standartiem.

Operatīvā informācija par Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolas aktivitātēm iespēju robežās tiek publicēta “Facebook” lapā @macibuvadibaspavelnieciba un Instagram lapā @macibuvadibaspavelnieciba.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iedzīvotāju ievērībai!

Smiltenes novada Launkalnes, Brantu un Raunas pagasta Zaķīšu meža masīva teritorijās plānota karavīru un transportlīdzekļu pārvietošanās pa koplietošanas ceļiem diennakts gaišajā un tumšajā laikā.

Tiks lietota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību, tomēr, ja tāda tiek atrasta, to nedrīkst aiztikt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nacionālie bruņotie spēki aicina Smiltenes novada Launkalnes, Brantu un Raunas pagastu iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolas aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.

Informāciju sagatavoja: Aija Gaigala, Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolas sabiedrisko attiecību speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.