Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes novadā no nākamā gada par 30% paaugstināsies maksa par ūdeni un kanalizāciju

Foto: pixabay.com

Smiltenes novadā no nākamā gada par 30% paaugstināsies maksa par ūdeni un kanalizāciju, informēja pašvaldības uzņēmumā SIA “Smiltenes NKUP”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No 2023.gada 1.janvāra ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 1,42 eiro par kubikmetru (m3) bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), savukārt kanalizācijas pakalpojumu tarifs būs 1,62 eiro/m3 bez PVN. Šie tarifi būs spēkā līdz 2023.gada 30.aprīlim.

Savukārt no 2023.gada 1.maija ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 1,50 eiro/m3 bez PVN, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 1,76 eiro/m3 bez PVN.

Salīdzinot ar pašlaik spēkā esošajiem “Smiltenes NKUP” tarifiem, ūdensapgādes pakalpojumu tarifs no 1.janvāra pieaugs par 31,5% jeb 0,34 eiro, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – par 29,6% jeb 0,37 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sadārdzinājums naudas izteiksmē ar PVN ir 0,86 eiro/m3. Maksas sadārdzinājums mājsaimniecībām ir atkarīgs no katra ūdens lietotāja paradumiem. Vidēji viens cilvēks mēnesī izlieto apmēram divus m3 ūdens, tātad sadārdzinājums būs apmēram 1,72 eiro mēnesī cilvēkam.

Kā skaidro “Smiltenes NKUP”, ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu pārskatīšana balstīta uz iekļaujamo izmaksu izmaiņām, kuras ir ietekmējusi ūdenssaimniecības infrastruktūras paplašināšana.

Kopš pēdējām tarifa izmaiņām 2014.gadā veiktas izmaiņas nodokļos – pieaugusi sociālā nodokļa, dabas resursu nodokļa, akcīzes nodokļa, transportlīdzekļu ekspluatācijas nodokļa likme. Pārskatot tarifus, ņemts vērā tas, ka pieaugušas darbaspēka, degvielas, materiālu izmaksas, elektroenerģijas iegādes cena un sadales pakalpojumu izmaksas, kā arī ir veiktas izmaiņas obligātā iepirkuma un jaudas komponentēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tarifus plānots piemērot Apē, Smiltenē, Bilskas, Mēru, Blomes, Vidzemes, Drustu, Gaujienas, Grundzāles, Silvas, Palsmanes, Raunas, Rozes, Brutuļu, Kalnamuižas, Trapenes un Variņu ciemā.

Pašlaik “Smiltenes NKUP” ūdenssaimniecības pakalpojumiem piemēro Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2014.gadā apstiprināto ūdensapgādes pakalpojumu tarifu 1,08 eiro/m3 bez PVN un kanalizācijas pakalpojumu tarifu 1,25 eiro/m3 bez PVN.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, “Smiltenes NKUP” apgrozījums pērn bija 1,58 miljoni eiro, peļņa – 52 149 eiro. Smiltenes novada pašvaldībai piederošais uzņēmums dibināts 1992.gadā, un tā pamatkapitāls ir 4 605 126 eiro.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.