Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes novada izglītības iestādes atsaucas aicinājumam piepildīt “Drosmes kastes”

Publicitātes foto

Radīt prieku un darīt labus darbus nekad nevar būt par daudz. Apes pirmsskolas izglītības iestāde ”Vāverīte”, Palsmanes pirmsskolas izglītības iestāde un Smiltenes vidusskola atsaucās aicinājumam piepildīt Bērnu slimnīcas ieviestās “Drosmes kastes”, kas palīdz pacientos raisīt pozitīvas emocijas un mazināt bailes vai satraukumu pirms gaidāmās procedūras vai manipulācijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nokļūstot slimnīcā, ikviens izjūt lielāku vai mazāku pārdzīvojumu neatkarīgi no tā, vai nepieciešams vienkārši aprunāties ar ārstu, saņemt kādu injekciju, veikt pārbaudi, izmantojot medicīnisko aparatūru, vai ilgstošāk ārstēties stacionārā. Lai šo satraucošo mirkli padarīt kaut nedaudz priecīgāku, akcijas ietvaros pēc drosmīgi izturētas procedūras pacients var izvēlēties sev tīkamāko ziedotāju sarūpēto dāvanu

“Praksē daudzkārt pieredzēts, ka saņemtā dāvaniņa uzlabo pacienta noskaņojumu un stiprina sadarbību ar mediķiem, veidojot pozitīvas asociācijas ar medicīnas personālu un slimnīcu kopumā. Ja nepieciešama atkārtota uzturēšanās stacionārā vai ambulatora vizīte pie ārsta, bērns jau jūtas daudz drošāk”, saka Bērnu slimnīcas pārstāvji.

Apes PII “Vāverīte” audzinātāja, meklējot mazāko grupu bērniem informāciju par vārdu “drosme”, atrada šādu iespēju – ziedot “Drosmes kastei”. Aptaujājot vecākus, bija skaidrs, ka grupiņa piedalīsies šajā akcijā. Iesaistījās vēl vairākas iestādes grupiņas. Apes PII mazākās grupiņas audzinātāja saka: “Mēs gaidām dāvanas paši, bet jau no mazotnes ir jāiemācās arī dot un radīt prieku citiem.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piepildītās kastes tika nogādātas SIA “Alūksnes slimnīca” Bērnu nodaļā. Personāls bija ļoti patīkami pārsteigts par tik dāsnu ziedojumu. Šī varētu kļūt kā tradīcija Ziemassvētku laikā.

Akcijā iesaistījās arī Palsmane PII un Smiltenes vidusskola, kur kopā tika saziedotas 697 vienības. Akcijas organizatores – pirmsskolas grupiņas “Bitītes” skolotājas Laura Buča un Marta Dreimane – no sirds pateicas visiem par lielo atsaucību un atbalstu šajā akcijā.

Saziedotās lietas “Drosmes kasei” tika nogādātas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā, pateicoties SIA “Privātbūve” atbalstam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Drosmes kaste” tukšojas ātri, tāpēc aicinām ziedot un atvērt sirdis ikkatru, kam ir tāda iespēja. Atgādinām, ka “Drosmes kastēs” var likt nelielas mantas izmērā līdz 30 cm, piemēram, bērniem drošas rotaļlietas, puzles, grāmatas, galda spēles, mantas sportiskām aktivitātēm un citu. Visiem priekšmetiem jābūt jauniem un to oriģinālajā iepakojumā. “Drosmes kastē” neliek ēdienu, tostarp saldumus, un mantas, kas izmērā pārsniedz 30 cm vai nav bērniem drošas (piemēram, satur sīkas detaļas, magnētus un tamlīdzīgi).

Kopā mums sanāk! Paldies atsaucīgajiem vecākiem un darbiniekiem par piedalīšanos akcijā!

Informācijas avots: https://www.bkus.lv/drosmes-kastes

Madara Tjukša, Smiltenes novada pašvaldības komunikācijas speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.