Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes novadā būs biznesa inkubatora atbalsta vienība

Ceturtdien, 27. janvārī, Smiltenē, novada pašvaldības telpās Dārza ielā 3,  atklās Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa inkubatora atbalsta vienību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tas ir LIAA un Smiltenes novada pašvaldības sadarbības rezultāts ar mērķi radīt pēc iespējas labāku valsts finansēta atbalsta pieejamību biznesa ideju autoriem un uzņēmumiem.

Biznesa inkubatora atbalsta vienībā uzņēmēji varēs saņemt konsultācijas par biznesa inkubatora sniegtajām atbalsta programmām un pieteikšanās kārtību. Šī vienība izvērtēs arī uzņēmējam nepieciešamo atbalstu un koordinēs inkubatora komandas konsultācijas, inkubatora mentoru tīkla vai ekspertu piesaisti uzņēmuma attīstības izaicinājumu risināšanā, kā arī rīkos informatīvos pasākumus par inkubatora sniegto atbalstu, informē Alise Razminoviča, Valmieras biznesa inkubatora vecākā projektu vadītāja.

Smiltenes novada pašvaldība atbalsta šāda pakalpojuma pieejamību, lai vietējiem uzņēmējiem būtu iespēja iegūt informāciju  par biznesa inkubatora darbību, iesaistīties pirmsinkubācijas un inkubācijas programmās un saņemt finansējumu savām aktivitātēm, norāda Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ir plānots, ka biznesa inkubatora atbalsta vienības speciālisti uz Smiltenes novadu brauks trīs dienas nedēļā un divas dienas konsultēs Smiltenē, bet vienu dienu – Apē vai Raunā.

Kopš 2016. gada visā Latvijā darbojas Latvijas Republikas un Eiropas Savienības finansēti 15 LIAA biznesa inkubatori, kuru mērķis ir uzlabot uzņēmējdarbības vidi Latvijā. Smiltenei tuvākais ir Valmieras biznesa inkubators.

LIAA biznesa inkubatori strādā ar jaunajiem uzņēmumiem un biznesa ideju autoriem, kuri vēlas attīstīt tādus produktus un pakalpojumus, kas atbilst šī brīža vajadzībām un nākotnes tendencēm, lai tos virzītu tālāk pasaules tirgū. Šobrīd LIAA biznesa inkubatoros var apgūt pirmsinkubācijas un inkubācijas programmas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LIAA skaidro, ka pirmsinkubācijas programma ir sešus mēnešus ilga bezmaksas programma biznesa ideju autoriem. Tās dalībniekiem ir trīs uzdevumi: pielāgot produktu vai pakalpojumu tirgus pieprasījumam, apstiprināt biznesa modeļa dzīvotspēju, aprēķināt nepieciešamo darbinieku skaitu, finanšu resursus un identificēt, kur šos resursus iegūt.

Savukārt inkubācijas programmā jaunie uzņēmēji strādā pie sava uzņēmuma attīstības, apmeklē seminārus un padziļinātas apmācības par dažādiem uzņēmējdarbības jautājumiem, saņem mentoringu un attīstības izmaksu līdzfinansējumu.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikācijas “Smiltenes novadā būs biznesa inkubatora atbalsta vienība” saturu atbild laikraksta “Ziemeļlatvija” redakcija.

#SIF_MAF

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.