Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes novada bibliotēku plauktus papildinājušas jaunas grāmatas

Foto: pexels.com

Sākot no 24. marta Smiltenes novada bibliotēkā lasītājiem ir pieejamas 38 jaunas grāmatas. Papildinājums ir arī bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā – 16 jaunas grāmatas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pavasaris virmo gaisā un modina jauniem piedzīvojumiem – ļausimies pavasara noskaņām ar grāmatu jaunumiem,” aicina vecākā bibliotekāre Līga Seržante-Jaunzema.

Jaunumu klāstā ir Daces Judinas jaunākā grāmata “Sešas pēdas” no sērijas “Izmeklē Anna Elizabete”.

Medlinas Milleres episkais romāns “Kirke” ir stāsts par Kirki, burvi no Homēra “Odisejas”, kura tiek izsūtīta uz nomaļu salu un tur iemācās, kā sievietei izdzīvot vienatnē. Tas ir krāšņs eposs par sāncensību starp radiniekiem, par mīlestību un zaudējumiem. Pēc romāna “Kirke” motīviem tiek uzņemts HBO seriāls.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ingunas Baueres jaunākā romāna “Māsa Magda” varone ir vācbaltiešu muižniece Magdalēna Elizabete fon Hallarte. “Sirds viņai dega padarīt latviešu zemi svētlaimīgu”, tā  reiz par viņu teicis viņas draugs grāfs fon Cincendorfs. Līdzcilvēki savu kundzi sauca par ģenerālieni, taču savā sirdī viņa bija Māsa Magda, sieviete, kura labi pazina sirdssāpes, loloja lielas cerības un kaislīgi vēlējās mīlēt.

Jaunās grāmatas pieejamas arī Smiltenes bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā. Vecākā bibliotekāre Sanita Lārmane iesaka, piemēram, somu rakstnieka un zinātnieka Tero Mielonena

 grāmatu “Pasaules pētnieki”, kas iepazīstina ar visdažādākajām jomām, sākot no jūras dzīļu izzināšanas, līdz medicīnai, arheoloģijai, vēsturei, vulkānu pētniecībai un pat psiholoģijai. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Māra Runguļa savākto un sakārtoto skaitāmpantu un ķircināmpantu krājums “En den dīno šoko loko tīno” būs interesants ne tikai bērniem, bet arī vecākajai paaudzei, ļaujot atcerēties bērnību.

Vecāku “plauktu” papildina Hedvigas Montgomerijas grāmata “Pusaudža gadi. 13–19 gadi”.   Grāmatā autore skaidro, kādas izmaiņas norisinās pubertātes laikā un kā pusaudžu uzvedību ietekmē smadzeņu attīstības īpatnības.  

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.