Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes novadā ar velosipēdu draugos jau no mazotnes

Riteņbraukšanas tradīcijas Smiltenes novadā ir senas, dziļi iesakņojušās. Šeit norisinās neskaitāmas velo sacensības, no kurām par leģendu kļuvis “Smiltenes kauss riteņbraukšanā”. Šeit trenējušās Latvijas un pat pasaules līmeņa zvaigznes, kā arī pati novada daba ir izcili piemērota harmoniskiem, ainaviskiem izbraukumiem kopā ar mīļajiem. Riteņbraukšanu šeit māca vietējā sporta skolā un klubos, bet šoruden un arī turpmāk attīstīt savas velo prasmes būs iespēja arī pašiem mazākajiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šovasar, pateicoties vietējo uzņēmēju finansiālam un praktiskam atbalstam, izveidotas mobilas iekārtas, kas imitē pilsētvidē un mežā satopamus šķēršļus, tādējādi ļaujot braucējam trenēt savas riteņbraukšanas prasmes. No sirds pateicamies vietējiem uzņēmējiem SIA “AL Mežs” un IK “M. Purmalis” par šo vērtīgo, nesavtīgo dāvanu!

Jaunizveidotās iekārtas tiek izmantotas arī velosipēda vadīšanas apmācībās pirmsskolas un sākumskolas bērniem projekta “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai Smiltenes novadā” ietvaros. To mērķis ir veicināt bērnu fizisko attīstību, apgūt un pilnveidot pareizu un drošu riteņbraukšanas tehniku, uzlabot bērnu izpratni par šķēršļu pārvarēšanu un nostiprināt līdzsvara izjūtu.

Nodarbības vada profesionāls riteņbraukšanas treneris – novadnieks, Smiltenes pilsētas Bērnu un jaunatnes sporta skolas absolvents, izcils BMX sportists Renārs Auga. Pirmā nodarbība aizvadīta Smiltenes pilsētas svētkos 2023 “Satiec Smilteni!”. Savas velo braukšanas prasmes jau paspējuši uzspodrināt arī Palsmanes un Grundzāles pamatskolas bērni, bet nodarbības plānotas arī Raunas pamatskolas mācību programmu realizācijas vietā Launkalnē un Smiltenes vidusskolā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kad nodarbību cikls noslēgsies, iekārtas arvien būs pieejamas dažādiem pasākumiem un mācību procesam. Lai sanāk drošs un priekpilns laiks uz velosipēda gan lieliem, gan maziem!

Šī aktivitāte notiek projekta “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai Smiltenes novadā (9.2.4.2/16/I/052)” ietvaros un ir bez maksas.

Madara Mūrniece-Krūmiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.