Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes Kultūras centrā kokles spēles koncerts “Es atnācu uguntiņu”

5. maijā plkst. 12.00 Smiltenes kultūras centrā notiks kokles spēles koncerts “Es atnācu uguntiņu”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts svētku laikā vēlamies latviskās tradīcijas un spēku sajust ik solī, ik darbā. Un kas gan var būt tradicionālāks par kokli un tautasdziesmu.

Koncertā varēs saklausīt kokles dažādību, dvēseliskumu un skanīgumu. Tiks izpildītas gan tepat Smiltenes novadā pierakstītas mazāk zināmas dziesmas, gan tautā iemīļotas melodijas.

Šoreiz tiešam varēs sajust kokļu spēku un skanējumu, jo kopā ar meistarklašu vadītāju, koklētāju Zani Sniķeri, uz skatuves kāps vēl desmit jaunās koklētājas. Viņas sešu mēnešu garumā projekta ietvaros apguva kokles spēli, mācījās akordus, vingrināja pirkstus un smadzenes, lai ar savu jaunapgūto spēles mākslu šajos svētkos iepriecinātu citus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izvēloties skaņdarbus šim pasākumam, koklētāja Zane Sniķere vadījās pēc dalībnieču vēlmēm un mērķa – iemācīties konkrētu dziesmu vai attīstīt kādu spēles paņēmienu, tādēļ arī repertuārā ir dziesmu dažādība.

Zane uzrakstījusi arī īpaši meistarklašu dalībniecēm veltītu skaņdarbu ar Smiltenes novadā pierakstītu tautasdziesmas tekstu, kurā katra varēs ielikt arī gabaliņu sevis un izmantot jaunās prasmes.

Tādēļ visiem, kuri ieradīsies, būs iespēja dzirdēt skaņām bagātu pirmatskaņojumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tiksimies koncertā!

Biedrība “ Smiltenei un Latvijai”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.