Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes futbolisti piedalīsies Latvijas pirmās līgas čempionātā

Foto: Agnis Melderis

Latvijas Futbola federācijas (LFF) Klubu licencēšanas pirmās instances padome atkārtoti izvērtējot atsevišķu “Optibet Nākotnes līgas” 2023. gada sezonas dalībnieku atbilstību prasībām, lēma par licences nepiešķiršanu FK “Salaspils” klubam, to piešķirot FK “Smiltene” klubam, informēja LFF sabiedrisko attiecību speciālists Toms Ārmanis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iepriekš licences dalībai sacensībās tika piešķirtas deviņiem klubiem, tāpat dalībai sacensībās pieteicās arī četras “Optibet” Virslīgas čempionāta klubu dublieru komandas. Attiecībā uz licences piešķiršanu FK “Salaspils” klubam tika noteikts papildu termiņš klubu licencēšanas noteikumu izpildīšanai. Vienlaikus FK “Smiltene” klubam tika piešķirts licences pretendenta statuss kā otrajiem rezervistiem, un lēmums par šo pretendentu tiek pieņemts pēc attiecīga lēmuma FK “Salaspils” licences sakarā.

Padome marta sākumā uzklausīja FK “Salaspils” pārstāvi, kurš uzreiz nevarēja sniegt konkrētu atbildi par licencēšanas noteikumu izpildi, norādot uz nepieciešamību šo jautājumu papildu apsvērt.

Joprojām konstatējot kluba neatbilstību minētajām prasībām un pamatojoties uz LFF Klubu licencēšanas noteikumiem, LFF padome lēma, ka “Salaspils” klubam LFF-B licence nevar tikt piešķirta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Secīgi izskatot FK “Smiltene” atbilstību prasībām, klubam licence piešķirta ar nosacījumu, ka klubs izpilda LFF Klubu licencēšanas noteikumu prasības atbilstoši klubu licencēšanas infrastruktūras un finanšu kritēriju ekspertu norādēm.

Turnīrs divos apļos ar prognozētu 14 komandu dalību notiks no aprīļa līdz novembrim. Pirmās spēles paredzētas 7. aprīlī.

“Optibet Nākotnes līgas” pirmās vietas ieguvēja iegūs tiesības pārcelties uz “Optibet” Virslīgas čempionātu, bet otrās vietas ieguvēja aizvadīs pārspēles ar Virslīgas devīto labāko komandu. Vienības, kas “Optibet Nākotnes līgas” čempionātā ieņems 13. un 14. vietu, zaudēs tiesības piedalīties 2024. gada “Optibet Nākotnes līgas” čempionātā un savu vietu dos labākajām otrās līgas pārstāvēm. Komanda, kas 2023. gada čempionātā ieņems 12. vietu, divās pārspēlēs tiksies ar otrās līgas komandu, kas 2023. gada čempionātu noslēgs trešajā vietā.

Atgādinām, ka pēdējās divās sezonās “Smiltene/BJSS” komanda finišēja “Optibet Nākotnes līgas” pēdējā vietā, tomēr pagājušajā sezonā piedalījās pirmās līgas sacensībās pateicoties līgu reformai, bet jaunajā sezonā piedalīsies augstāk minēto iemeslu dēļ.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.