Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes bibliotēkā norisināsies Eiropas dienai un Ukrainas atbalstam veltīts pasākumu kopums

2022.gada 24.februāris – diena, kad pamodāmies citā realitātē… pasaule bija kļuvusi citādāka. Šobrīd galvenais ir nepalikt vienaldzīgiem un parādīt, ka esam vienoti ar Ukrainas tautu un dažādos veidos atbalstam Ukrainu tās cīņā par uzvaru. Solidarizējoties, ikviens varam iesaistīties dažādās aktivitātēs Ukrainas tautas atbalstam, kā arī novērtēt savu brīvību un cik svarīgi mūsdienās Latvijai būt vienai no Eiropas Savienības dalībvalstīm. Aktīvi savu nostāju pret karu pauž arī jaunieši.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Eiropas dienas ieskaņā 7.maijā apmeklētāji varēs apskatīt Gabrielės Meškelytės (Lietuva) darbus izstādē  “Iekšējā un ārējā pasaule”. Gabrielė strādā digitāli, izmantojot iPad un Procreate lietotni, kā arī apstrādā mākslas darbus programmā Adobe Photoshop. Taču viņai nav sveši arī tradicionālie materiāli, īpaši guaša, akvareļi un akrila krāsas. Gabrielė par sevi stāsta:  “Dzimusi 1996. gadā Viļņā, Lietuvā, es visu savu bērnību pavadīju, turot rokā zīmuli. Tā kā biju ļoti jūtīgs bērns, zīmēšana bija mans veids, kā tikt galā ar negatīvo un pozitīvo, vērot vidi un uzzināt par apkārtni, cilvēkiem un kultūru jau no agrām dienām. Kad es pieaugu, šī aizraušanās kļuva par kaut ko vairāk kā tikai hobiju. Lai gan es mācījos reklāmu un šobrīd strādāju mārketinga jomā – krāsas, formas un vizuālie stāsti vienmēr bija radošā procesa uzmundrinošākā daļa. Šodien es veidoju savu unikālo dizaina un ilustrācijas stilu, ikdienas mirkļus pārvēršot spilgtos mākslas darbos. Mans mērķis ir saprast, kas ir svarīgs šeit un tagad, un dot šiem, no pirmā acu uzmetiena, rutīnas mirkļiem, pilnīgi jaunu skatījumu. Man patīk atklāt savas psiholoģiskās pārvērtības, sievišķību, savvaļas dabu un pilsētas kultūru, atrast neparedzētu detaļu sinerģiju, lai tas strādātu kopā kā viens vesels.” Izstāde būs apskatāma līdz 30.jūnijam.

9.maijā Smiltenes bibliotēkā notiks Ukrainas atbalstam veltīta akcija “Ukrainas simbols- saulespuķes mūsu dārzos un sētās”. Lai saulespuķes uzziedētu mūsu māju pagalmos un dārzos, kā apliecinājums Smiltenes novada iedzīvotāju attieksmei pret karu, atbalstot Ukrainas tautu cīņās par savu zemi un brīvību, Smiltenes bibliotēkā dāvinās saulespuķu sēklas bibliotēkas apmeklētājiem un Smiltenes vidusskolas 11.klases skolēniem.

No 9.maija līdz 31.maijam bibliotēkas logos būs apskatāma Smiltenes Mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde “Sirdī un domās kopā ar Ukrainu”. Smiltenes novada bērni un jaunieši, iepazīstot  ukraiņu tautas tradīcijas, ornamentus, simbolus, savu emocionālo atbalstu Ukrainas tautai pauž ar saviem zīmējumiem, savas labās domas, emocijas un attieksmi attēlojot savos darbos. Smiltenes Mākslas skolas pedagoģe Aisma Valtera stāsta: “Smiltenes Mākslas skolas audzēkņi un pedagogi nemitīgi pārrunā šī netaisnīgā kara norisi, jūt līdzi un pārdzīvo par katru nežēlastību, ar ko Ukrainas cilvēkiem jāsaskaras karā par savas valsts, savas zemes un etniskās identitātes saglabāšanu. Uzskatām, ka katra tauta bagātina un krāšņo pasaules kultūras mantojumu. Iestājamies par mieru un cilvēciskām vērtībām. Vēlamies uzsvērt katras ģimenes, dzimtas nozīmīgumu tradīciju saglabāšanā. Ticam un ceram, ka visi, kas, bēgot no kara šausmām, nonāk svešās zemēs, līdz sirds dziļumiem izjūt piederību savai dzimtenei un ka arī svešumā turpinās kopt savas tautas ieražas un izrādīt savu labestīgo, darbīgo un dzirkstošo Ukrainas cilvēku dabu. Tādēļ aicinājām  audzēkņus radīt darbus, kas Ukrainas ļaudīs vairotu patriotismu, spēku un atbalsta sajūtu, bet mūsu pašu cilvēkiem liktu aizdomāties par patiesajām dzīves vērtībām. Tās ikvienam no mums paliek nemainīgas –  ģimene, māja – mūsu tauta, mūsu zeme”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Eiropas dienai un Ukrainas atbalstam veltītās aktivitātes atbalsta Latvijas Republikas Ārlietu ministrija.

Informāciju sagatavoja: Alda Liuke, Smiltenes bibliotēkas ESIP koordinatore, bibliogrāfe

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.