Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes bibliotēka aicina piedalīties programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2022”

Foto: smiltenesnovads.lv

Smiltenes bibliotēkā sācies lasīšanas maratons “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2022”! Aicinām iesaistīties lielus un mazus lasītājus, kā arī vecākus šajā lasīšanas piedzīvojumā. Smiltenes bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā jau pieejama daļa no “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2022” kolekcijas grāmatām. Vecāku žūrijas grāmatas pieejamas arī Smiltenes bibliotēkas Pieaugušo apkalpošanas nodaļā. Žūrijas kolekcijas grāmatas meklējiet arī citās Smiltenes novada bibliotēkās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas izveidotā un vadītā lasīšanas veicināšanas programma “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” notiek jau 22.gadu. Šogad katrā vecumgrupā ir septiņas grāmatas, bet Vecāku žūrijas kolekcijā – piecas.

Šī gada “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” kolekciju veido 33 grāmatas no 10 izdevniecībām. Tās ir 15 oriģinālliteratūras grāmatas – no tām vairākas debijas bērnu literatūrā – Rebekai Lukošus, Ilzei Skrastiņai, Žanetei Lazdovskai, kā arī iemīļotu bērnu un jauniešu grāmatu autoru devums – Juris Zvirgzdiņš, Daina Ozoliņa, Luīze Pastore un Laura Vinogradova. Kolekcijā iekļauta arī Ineses Zanderes, Ineses Paklones, Lotes Vilmas Vītiņas dzeja un dzejnieku kopdarbs – dokumentālajai izrādei “Netikumīgie” rakstītie dzejoļi.

Tulkoto literatūru pārstāv 18 grāmatas no 11 valodām – igauņu, angļu, poļu, franču, vācu, lietuviešu, nīderlandiešu, norvēģu, somu, slovēņu un zviedru.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Programmas grāmatas ir saistošas dažādiem lasīšanas līmeņiem, rakstnieki rakstījuši par mūsdienīgi aktuālām un vēsturiskām tēmām, pieskaroties tādiem mūžīgiem jautājumiem kā atbildība par saviem tuvākajiem, uzticība, cerība un pieaugšana.

Līdz gada beigām žūrijas dalībniekiem jāizlasa 6 grāmatas no 33 grāmatu kolekcijas un jāaizpilda elektroniskā grāmatu novērtēšanas anketa. Visi dalībnieki drīkst mainīt ieteikto vecumgrupu un brīvi izvēlēties grāmatas no kolekcijas kopējā piedāvājuma. Ikviens žūrijas dalībnieks, kurš būs izlasījis 6 grāmatas un aizpildījis novērtēšanas anketu, saņems pateicības balviņu par piedalīšanos!

“Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2022” literatūras saraksts atrodams šeit.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai aizraujošs lasīšanas piedzīvojums!

Informāciju sagatavoja: Sanita Lārmane, Smiltenes bibliotēkas vecākā bibliotekāre

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.