Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes bibliotēka aicina piedalīties “Digitālās nedēļas” pasākumos

No 24.-28. aprīlim Latvijā notiek “Digitālā nedēļa 2023”, kuras laikā Smiltenes bibliotēka īpaši aicina iedzīvotājus pilnveidot un apgūt jaunas digitālās prasmes, aktīvi piedaloties šajā nedēļā organizētajos pasākumos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aicinām piedalīties “Digitālās nedēļas” tiešsaistes  viktorīnā  “Esi medijpratīgs! Atpazīsti viltus ziņas”. Vai visa informācija, ko dzirdam, redzam vai izlasām, ir uzticama? Viktorīna veidota, lai izvērtētu savus mediju lietošanas un informācijas paradumus, lai veicinātu iedzīvotāju prasmes mediju satura lietošanā. Tiešsaistē viktorīna pieejama līdz 28.aprīlim.

25.aprīlī plkst.10.00 -12.00 aicinām piedalīties seminārā “Pakalpojumi un digitālie rīki mūsu ikdienā” sadarbībā ar Smiltenes novada Valsts un pašvaldības vienotā klientu apkalpošanas centra speciālistiem. Tēmas: Valsts pārvaldes portāla Latvija.gov.lv jaunā versija, pieejamie un populārākie pakalpojumi, informācija par e-adresi, tās izveidošanu un lietošanu, eID kartes funkcionalitāte, eParaksta izmantošanas iespējas. Norises vieta Dārza ielā 3, Smiltenē.

26.aprīlī plkst. 14.00-15.30 aicinām piedalīties bezmaksas vebinārā “Kiberdrošība visiem, kiberdrošība katram”. Lektors – kiberdrošības speciālists Kārlis Bergmanis. Digitālās iespējas pieaug – kopā ar tām arī digitālie riski. Šajā lekcijā mēģināsim uz tiem atbildēt iespējami ātri un praktiski. Pirmkārt, kā uzbrucēji domā un redz mūs, kas viņiem var šķist izdevīgs un noderīgs. Otrkārt, kādas būs to pazīmes, ko mēs varam pamanīt. Treškārt, kā novērst un mazināt šos riskus. Norises vieta tiešsaistē platformā ZOOM.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

27.aprīlī no plkst. 11.00 notiks iedzīvotāju individuālas konsultācijas pie datora “Digitālo prasmju pilnveidošana internetbankas vidē” kopā ar AS “Swedbank” mobilo konsultantu. Konsultācijām var pieteikties līdz 26. aprīlim, sazinoties pa tālruni 26449145 vai apmeklējot bibliotēku klātienē, Baznīcas laukumā 13, Smiltenē.

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Latvijas Digitālo prasmju partnerības partneriem  jau 14. reizi organizē Eiropas Digitālo nedēļu, kas notiks visā Latvijā no 24. līdz 28. aprīlim. Šīs nedēļas mērķis ir aicināt sabiedrību aktīvāk izmantot tehnoloģijas un e-pakalpojumus, vienlaikus uzlabojot savas digitālās prasmes. Vairāk informācijas par Digitālās nedēļas norisēm šeit.

Pieteikuma veidlapa šeit.  Dalība visos pasākumos – bez maksas.

Informāciju sagatavoja: Sandra Marķitāne, Smiltenes novada bibliotēkas informācijas speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.