Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenē vērtēs amatierteātrus

Žūrija vērtēs arī Smiltenes Tautas teātra jaunāko iestudējumu “Dīvainais pāris”. Attēlā aktrises Dace Purvlīce (no kreisās) un Rita Rozīte. Foto: Sandra Pētersone

Nākamo sestdien, 5. novembrī, visas dienas garumā Smiltenes kultūras centrā notiks Smiltenes novada amatierteātru iestudējumu skate.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Teātra mākslas eksperti izvērtēs, kuru (varbūt pat vairākas) izrādi no pieciem iestudējumiem izvirzīt uz Latvijas amatierteātru iestudējumu skates “Gada izrāde 2022” reģionālo skati.

Amatierteātru skate ir ne tikai svētki aktieriem, bet arī apmeklētājiem, tāpēc nākt skatīties izrādes var ikviens interesents, tikai jārēķinās, ka ieeja ir par maksu. Biļetes var iegādāties gan iepriekšpārdošanā, gan izrādes dienā Smiltenes kultūras centra kasē.

No pulksten 10 līdz 10.45 Smiltenes kultūras centra teātra zālē Birzuļu tautas nama amatierteātris rādīs Līgas Baltakmens lugu “Kā Mēru nosaukums cēlies” (režisore Gita Ozoliņa).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No pulksten 11 līdz 12.40 lielajā zālē uzstāsies Blomes SIA (strādnieku un inteliģences apvienības) amatierteātris, vērtējumam nododot iestudējumu pēc Oto Jūlija Ciemiņa motīviem “Jūlijs” (režisore Gita Skadiņa).

No pulksten 13.30  līdz 14.40 teātra zālē Grundzāles pagasta amatierteātris “Cik jaudas” rādīs divus viencēlienus – Anitas Grīnieces “Vēstule no pažobeles” un Kristiāna Štrāles-Dreikas “Šķīstības solījums” (režisore Dzintra Medne).

No pulksten 15 līdz 16.20 mazajā zālē skeču virteni – Megas Sidkas “Komunālo blūzu” – izspēlēs Trapenes kultūras nama amatierteātris “Kurmis” (režisore Ina Java).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No pulksten 17 līdz 19.10 teātra zālē  Smiltenes Tautas teātris žūrijas vērtējumam nodos savu jaunāko iestudējumu pēc Nila Saimona lugas “Dīvainais pāris” motīviem (režisors Krišjānis Salmiņš).

Skati rīko Smiltenes novada pašvaldība. “Gada izrādes 2022” reģionālās skates un lielo finālu rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs. Tā  amatierteātru mākslas eksperte Dace Vilne informē, ka reģionālās skates Latvijā sāksies 14. janvārī un ilgs līdz 12. februārim.

“Uz reģionālo skati no viena novada var izvirzīt ne tikai vienu, bet arī vairākas izrādes, un var arī neizvirzīt nevienu. Latvijā ir vairāk nekā 400 amatierteātru kolektīvu,” uz lielo konkurenci norāda Dace Vilne.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.