Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltene svinēs svētkus

Šogad Smiltenes pilsētas svētki norisināsies no 15. līdz 17. jūlijam un koncentrēsies Tepera ezera promenādē un uz Tepera saliņas (attēlā), un arī Vecajā parkā. Foto: Jānis Ūdris

Šogad Smiltenes pilsētas svētki norisināsies no 15. līdz 17. jūlijam un koncentrēsies Vecajā parkā un Tepera ezera promenādē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visi pasākumi, ieskaitot koncertus un balles, apmeklētājiem būs bez maksas.

Atklās ar trijiem vakara koncertiem

Svētku devīze “Uzziedi Smiltenē!” ir stāsts par satikšanos, kopīgu muzicēšanu, dejošanu, dziedāšanu, radīšanu un darīšanu. “Tas ir laiks, kad bagātināt mūsu kultūrtelpu un uzziedēt kopā ar to,” informējot par svētku programmu, uzsver Zane Ērgle-Mežule, Smiltenes novada pašvaldības kultūras un tūrisma pārvaldes mārketinga un komunikācijas speciāliste.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes pilsētas svētki tiks ieskandināti jau šīs piektdienas, 15. jūlija, vakarā ar muzikālu programmu un svētku atklāšanu, kas sāksies pulksten 19.30 Tepera ezera promenādē uz lielās skatuves. Uzreiz pēc tam – pulksten 20 – uz skatuves kāps Dailes teātra aktieru ansamblis “Ilga”. No pulksten 21.30 koncertēs rokgrupa “Zodiac” un Jānis Lūsēns, no  pulksten 23 – grupa “Gapoljeri”. Par vakara balli lustīgās noskaņās no pulksten vieniem līdz trijiem naktī parūpēsies DJ [Ex] da Bass.

Otrā pilsētas svētku diena – 16. jūlijs – tiks atklāta jau pulksten 7, kad cauri pilsētai brauks pūtēji,  modinot Smiltenes iedzīvotājus.

No pulksten 8 līdz 14 Baznīcas laukumā norisināsies svētku tirdziņš. No pulksten 9 līdz 12 pie  Tautas lietišķās mākslas studijas “Smiltene” visiem interesentiem būs iespēja līdzdarboties un apgūt jaunas prasmes amatnieku meistarklasēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No pulksten 10 līdzjutēji var doties  atbalstīt mazos sportistus Smiltenes stadionā, kur norisināsies bērnu futbola festivāls “Smiltenes futbolam – 100!”.

Turpat netālu, Tepera ezera promenādē, tiks svinēti Siera svētki, uz kuriem aicina biedrība “Siera klubs” un par kuriem jau rakstījām mūsu laikraksta iepriekšējā numurā.

Tepera ezera stāvlaukumā (pie “Annes laivām”) no pulksten 10  līdz 13 varēs apskatīt Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona ieroču, militārā transporta un ekipējuma izstādi. Blakus no pulksten 11 līdz 13 interesentus gaidīs Dabas un tehnoloģiju parka “Urda” autobuss. Tur varēs līdzdarboties meistarklasēs, eksperimentos un uzzināt vairāk par dabas saglabāšanu, ilgtspējību un zaļu dzīvesveidu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt Vecā parka estrāde no pulksten 10 līdz 14  koncertā pulcēs Smiltenes novada bērnu, jauniešu, vidējās paaudzes un senioru deju kolektīvus, kuri pārstāv dažādus deju stilus: līnijdejas, tautiskās dejas un laikmetīgo deju. Pulksten 14 deju koncertu noslēgs laikmetīgās dejas kompānija SIXTH ar dejas izrādi “Ceļos”.

Turpinot parkā aizsākto dejas atmosfēru, no pulksten 16 viesi aicināti apmeklēt Vidusezera dzīvās skulptūras “Mīti un realitāte”, kas tiks papildinātas ar muzikāliem pārsteigumiem.

Sestdien īpašie viesi – “The Sound Poets”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svētku organizatori  padomājuši arī par mazākajiem Smiltenes iedzīvotājiem un viesiem, piedāvājot viņiem iespēju no pulksten 11 apmeklēt piepūšamo atrakciju uz Tepera ezera saliņas.

Tur būs arī citas izklaides. No pulksten 11  līdz 12 un no pulksten 13 līdz 15.30 meistarklases piedāvās Rīgas cirks. Meistarklasēs būs iespēja mācīties žonglēšanas pamatus, rotaļāties ar burbuļiem, kā arī apgūt līdzsvaru un veiklību dažādās stafetēs.

Savukārt no pulksten 12  līdz 13 bērni ir aicināti apmeklēt rotaļu programmu “Diena kūst kā saldējums”, bet no pulksten 15.30 līdz 16.30 – muzikālo izrādi “Ku-kū! Eju meklēt!”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sporta cienītāji no pulksten 14 līdz 18 aicināti doties uz Tepera hokeja laukumu vērot, atbalstīt un līdzi just spēkavīru sacensību dalībniekiem pasākumā “Piena spēka kauss”.

“Ja svētku laikā rodas vēlme izkustēties pašam, tad visas dienas garumā Tepera pludmalē būs iespēja doties uz “Annes laivām”, lai izbrauktu ar SUP dēli, laivu vai citu ūdens transportlīdzekli. Visas dienas garumā Smiltenes Tūrisma informācijas centrs svētku viesiem piedāvās iespēju izmēģināt spēkus un zināšanas orientēšanās maršrutā pilsētvidē,” informē Zane Ērgle-Mežule.

16. jūlija vakara muzikālo programmu veidos Latvijā zināmi un populāri mūziķi. Pulksten 20 uz svētku skatuves pie Tepera ezera promenādes kāps grupa “Franco Franco”, pulksten 21.30 koncertēs grupa “Sudden Lights”, bet pulksten 23  svētku kulminācijā gaidāmi īpašie viesi – grupa “The Sound Poets”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tūlīt pēc koncerta, apmēram pulksten 00.30, Tepera ezera promenādē sāksies Rīgas cirka UV šovs.

Pulksten vienos naktī svētku skatuvi ieskandinās dziedātāja Būū, bet no pulksten diviem līdz četriem naktī būs balle ar DJ ChrisVader & DJ Goodzh.

Punktu pieliks svētdien trijos

Svētdien, 17. jūlijā, Smiltenē būs kapusvētki: no pulksten 11 –  pilsētas kapos,  no pulksten 14 – Meža kapos.

Pilsētas svētkiem punktu svētdien pieliks Jāņa Krūmiņa un Ingas Rukas-Lazdiņas koncerts Vecā parka estrādē. Sākums – pulksten 15.

Pilsētas svētkos uzziedēs arī  Smiltenes evaņģēliski luteriskā baznīca. Ikviens var kopā rotāt  baznīcu, atnesot uz dievnamu līdz 15. jūlijam pulksten 15 savas lilijas un dienziedes.

Aizlūgums par pilsētas svētkiem un ziedu kompozīciju izstādes atvēršana Smiltenes evaņģēliski luteriskā baznīcā būs 15. jūlijā pulksten 18

Ziedu izstādi varēs apskatīt līdz 17. jūlijam pulksten 17.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.