Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenē pamodināts pavasaris

FOTO: Baiba Vahere

Kad īsās ziemas dienas sāka palikt garākas un laiks griezās uz pavasara pusi, mūsu senči svinēja Meteņdienu. Ar skaļām dziesmām, jautrām rotaļām un ķekatu gājieniem dzenot ziemu prom un tās vietā aicinot pavasari. Smiltenē šorīt zemi klāja bieza sniega villaine, sals arī vēl mēģināja iekost degunā, bet Lieldienas vairs nav aiz kalniem, tāpēc Smiltenes vidusskolas 4.klašu skolēni kopā ar skolotājiem, lāčiem, vilkiem, zaķiem, gaiļiem, lapsām un citiem lustīgiem zvēriem un putniem šodien modināja augšā pavasari.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Darbiņu sāka skolas pagalmā. Tad ķekatiņu gājiens devās uz Smiltenes novada pašvaldības Izglītības pārvaldi, pēc tam kārtīgi tika izdancināti pašvaldības ļaudis. Tā kā arī pilsētas centrā nekas neliecināja, ka ziema gatavotos bēgt, tad pavasaris tika aicināts ienākt arī Smiltenes un smilteniešu sirdī.

Budēlīšu dziesmas noteikti dzirdēja arī Smiltenes vecā parka vizbulītes, skolas veco liepu snaudošie pumpuri, narcišu, tulpju un hiacinšu sīpoli…

Lai ziema un kopā ar to kāda drūma doma neiedomātos paslēpties skolas jaunajā zālē, krustu šķērsu tika izdancota arī tā. Pirms atgriešanās mājās ķekatnieki pamodināja pavasari pie ilgstošās sociālās aprūpes nodaļas namdurvīm. Lai nu kā šajā ziemā gājis, viss sliktais ir prom, palicis pagātnē!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paldies visiem jaukajiem ķekatniekiem un viņu brīnišķīgajām skolotājām par skaisto, pavasarīgo sveicienu, dzīvesprieku un pozitīvajām emocijām!

Baiba Vahere

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.