Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smagā sniega sega lauž kokus

FOTO: Līga Orleana

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 1. decembra plkst. 6.30 līdz 4. decembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma 43 izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu, 38 uz glābšanas darbiem, un vēl divi izsaukumi bija maldinājumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piektdien plkst. 08.50 saņemts izsaukums uz Limbažu novada Limbažu pagastu, kur avarēja pasažieru autobuss. Cilvēki no transportlīdzekļa izkļuva pirms VUGD ierašanās, glābēji atvienoja akumulatora klemmes un plkst. 09.53 notikums noslēgts.

Plkst. 18.10 glābēji devās uz Leona Paegles ielu Valmierā, kur, saskaņā ar saņemto informāciju, trīsstāvu daudzdzīvokļu mājas kāpņu telpa bija piepildīta ar dūmiem. Ierodoties, konstatēts, ka mājas iemītnieki bija nepareizi ekspluatējuši apkures iekārtu. No krāsns tika izņemts kurināmais, tika izvēdinātas telpas un ar termokameru tika pārbaudītas telpas. Degšana ārpus krāsns netika konstatēta. Pirms VUGD ierašanās no mājas evakuējās viens cilvēks un vēl trīs cilvēkus evakuēja ugunsdzēsēji glābēji. Plkst. 19.18 darbi tika pabeigti.

Plkst. 18.40 VUGD saņēma izsaukumu uz Krasta ielu Strenčos, kur divstāvu dzīvojamā mājā no pagraba gāja dūmi. Ierodoties, konstatēts, ka mājas iemītnieki atkal nav pareizi ekspluatējuši apkures iekārtu – nebija atvērts šīberis un nebija līdz galam aizvērtas apkures iekārtas durtiņas, no kā arī radās piedūmojums. Plkst. 19.01 notikums noslēgts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VUGD atgādina, ka kurinot apkures ierīces, iedzīvotājiem ir jāievēro piesardzība un drošības noteikumi, lai neizraisītu traģisku ugunsgrēku. Aizliegts lietot bojātas apkures ierīces, tās pārkurināt, krāsns durtiņas atstāt vaļā, uz apkures ierīces žāvēt degtspējīgas mantas, kā arī pie krāsns durtiņām novietot malku un citu kurināmo. Ugunsgrēku visbiežākais cēlonis ir neuzmanīga rīcība, tai skaitā, ekspluatējot apkures ierīces. Esi uzmanīgs un pasargā sevi!

Plkst. 19.04 saņemts izsaukums uz Cēsu novada Priekuļu pagastu, kur avarēja vieglā automašīna. Cilvēks no automašīnas izkļuva pirms VUGD ierašanās. Glābēji atvienoja akumulatora klemmes un plkst. 19.32 darbi tika pabeigti.

Sestdien plkst. 08.02 VUGD saņēma izsaukumu uz Limbažu novada Limbažu pagastu, kur vienstāva dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1 m2 platībā. Izmantojot tehnisko sāli, degšana tika likvidēta un plkst. 09.16 darbi pabeigti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VUGD atgādina, ka dūmvadu attīrīšana no sodrējiem ir jāveic regulāri, lai novērstu to degšanu!

Plkst. 10.44 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Smiltenes novada Gaujienas pagastu, kur divstāvu dzīvojamā mājā dega elektroinstalācija un starpstāvu pārsegums 8 m2 platībā. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 13.02.

Plkst. 15.55 saņemts izsaukums uz Rūjienas ielu Valkā, kur kravas automašīnai akumulatora nodalījumā dega vadi 0.02 m2 platībā. Ugunsgrēks likvidēts pirms VUGD ierašanās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizvadītajās diennaktīs Vidzemes reģiona ugunsdzēsēji glābēji saņēma 26 izsaukumus uz notikumiem, kur koki bija aizšķērsojuši ceļa braucamo daļu. Tādi izsaukumi tika saņemti uz Valkas novada Valkas pagastu, Cēsu novada Priekuļu pagastu (4), Valkas novada Vijciema pagastu (3), Smiltenes novada Brantu pagastu, Cēsu novada Liepas pagastu, Smiltenes novada Raunas pagastu, Valmieras novada Plāņu pagastu (5), Cēsu novada Taurenes pagastu, Valmieras novada Vaidavas pagastu, Valmieras novada Sēļu pagastu, Valmieras novada Strenčiem (2), Smiltenes novada Smiltenes pagastu, Valmieras novada Trikātas pagastu, Valmieras novada Brenguļu pagastu, Valmieras novada Zilākalna pagastu, Valkas novada Ērģemes pagastu un uz Dīvaliņa ielu Valmierā.

Plkst. 00.30 VUGD saņēma izsaukumu uz Vaidavas ielu Apē, kur vienstāva dzīvojamās mājas vējtverī dega grīda 1 m2 platībā. Plkst. 01.38 degšana likvidēta.

Aizvadītajās diennaktīs VUGD kopumā saņēma 171 izsaukumu – 30 uz ugunsgrēku dzēšanu, 113 uz glābšanas darbiem, bet 28 izsaukumi bija maldinājumi.

Irita Slavinska, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.