Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Skolotāju dienu svin neierastāk – bez skolēnu stundu vadīšanas

Skolēnu pašpārvaldes dalībnieki sveic Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas skolotāju Zani Mīļo (otrā no kreisās) un logopēdi Lailu Ozoliņu. Foto: No pērsonīgā arhīva

Aizvadītās piektdienas rīts Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas pedagogiem sākās neierastāk – atzīmējot Skolotāju dienu, bērni bija sagatavojuši pārsteigumu. Ierodoties abās skolas ēkās Raiņa ielā 28A un Ausekļa ielā 5, skolēni ar nelielu dāvaniņu sagaidīja visus pedagogus. Diemžēl šajā nedrošajā epidemioloģiskajā situācijā izpalika vairāki tradicionālie pasākumi – 12. klašu skolēnu stundu vadīšana sākumklasēs un skolēnu koncerts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ģimnāzijas direktore Lilita Kreicberga “Ziemeļlatvijai” atzina, ka svētku sajūta bija visiem pedagogiem. Divpadsmitie bija sagatavojuši video sveicienu, to katram nosūtot e-klasē. Skolotāji ar nepacietību gaida pienākam laiku, kad atkal klātienē visi varēs tikties pasākumos un izbaudīt Skolotāju dienas īpašo, sirsnīgo gaisotni.  

Savukārt pēcpusdienā skolotāji devās izbraucienā uz komponista Jāņa Lūsēna mūzikas namu “Ozolu skola” Zvārtavas pagastā. Direktore stāsta, ka daudzi atjaunotajā bijušajā Ozolu skolā viesojušies pirmo reizi. 

Viesojoties komponista Jāņa Lūsēna mūzikas namā “Ozolu skola”, skolotāji izbaudīja Latvijas rudeni un muzikālu priekšnesumu. Foto: No pērsonīgā arhīva

“Piedzīvojām sajūtu, ka ciemojamies pie mīlošiem cilvēkiem, kuri mīlestībā dalās ar pārējiem cilvēkiem,” ir sajūsmā L. Kreicberga. Viņa iesaka arī citiem izbaudīt skaisto Latvijas rudeni Ozolu skolas brīnišķīgajā sakoptajā apkārtnē, noklausīties J. Lūsēna un viņa dzīvesbiedres flautistes Evijas Mundeciemas muzikālo priekšnesumu, kā arī nobaudīt garšīgās kūkas. Pēc Skolotāju dienas pasākuma daudzi kolēģi direktorei atzinuši, ka izbaudījuši mierīgus, sirsnīgus un nesteidzīgus brīžus.

Savukārt novada Centrālā bibliotēka bija sarūpējusi pārsteigumu – izstādi “Sarunas ar skolotājiem Valkā”. Novada bibliotēkas galvenā bibliotekāre novadpētniecības darbā Jana Čākure stāsta, ka šajā izstādē bija apskatāmas publikācijas no vietējā reģionālā laikraksta “Ziemeļlatvija”. Ja kāds vēl nav paguvis iepazīties ar izstādes materiāliem, tie ir pieejami novadpētniecības krājumā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.