Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Skolotāj, lai darbs ir prieks!

Pasākumā “Jāņa Cimzes Valkas rudens lasījumi” īpašus sveicienus saņēma divi jaunie Valkas novada izglītības iestāžu vadītāji – Ērģemes pamatskolas direktore Agita Reiniece un Jāņa Cimzes Valkas mūzikas skolas direktors Mārtiņš Birnis. Foto: Inga Karpova

Var teikt, ka Valkas novadā ar augusta nogalē notiekošajiem skolotāju skolotāja Jāņa Cimzes rudens lasījumiem, ir sācies kārtējais jaunais mācību gads. Šajā pasākumā tradicionāli – šogad jau 10. reizi – novada pašvaldība pasniedza arī Cimzes stipendiju, kā arī sveica jaunpienācējus skolotāju saimei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

24. augustā novada pašvaldības Izglītības, kultūras, sporta un jaunatnes nodaļas rīkotajā pasākumā pilsētas kultūras namā piedalījās vairāk nekā 140 pedagogi, tostarp arī no Valmieras novada Strenču mūzikas skolas un Smiltenes novada speciālās pamatskolas, kas atrodas Palsmanē.

Skolotāja darbu uztic brīnišķīgākajiem cilvēkiem

Uzrunājot pedagogu saimi, kurai nesen arī pati piederēja, novada pašvaldības priekšsēdētāja Gita Avote atzina, ka “ir patiess prieks būt kopā ar jums. Patiesībā sirdī esmu un būšu skolotāja. Būt par skolotāju – tā ir sūtība. Liktenis šo darbu uztic tikai garā stiprākajiem un dvēselē brīnišķīgākajiem cilvēkiem. Šis ir ne tikai ļoti atbildīgs, bet arī grūts darbs.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valkas novadā pedagogu darbu novērtē ar īpašu apbalvojumu –  Cimzes stipendiju. Jau kopš 2014. gada kādam no izvirzītajiem Valkas novada pedagogiem tiek piešķirta Cimzes balva par ievērojamu un ilggadēju ieguldījumu talantīgu skolēnu audzināšanā un izglītošanā, par nozīmīgu pedagoģisko darbību.

Cimzes stipendiāte – interesants, sabiedrisks un aktīvs cilvēks

2023. gadā Valkas novada Cimzes balvai tika izvirzīta Vēsma Galgāne – Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas skolotāja. Kolēģi stipendijas saņēmēju V. Galgāni raksturo kā interesantu, sabiedrisku un aktīvu cilvēku. Darbu skolā V. Galgāne uzsāka kā sākumskolas skolotāja, bet šobrīd ir angļu valodas skolotāja pamatskolas klasēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skolotājai ikdiena ir saistīta ar lielu skolēnu skaitu. Ir pārsteidzoši, ka viņa ne tikai zina katra skolēna vārdu, bet sajūt katru skolēnu kā personību, spēj nodrošināt skolēniem labvēlīgu mācību vidi, radot iespējas sadarboties, veidot saskarsmes prasmes, attīstot skolēnu spējas un kompetences. Tas viss atbilst mūsdienu kompetenču pieejas izglītībai.

Kolēģi ieteikuma vēstulē par V. Galgāni rakstījuši, ka “Vēsmai ir pozitīva attieksme pret savu darbu, kā arī viņa ir atvērta jauniem izaicinājumiem. Kolēģi vēro un augstu novērtē Vēsmas mācību stundas, jo viņa izmanto mūsdienīgas, skolēniem piemērotas mācību metodes un sadarbības formas, piedāvātie uzdevumi ir jēgpilni un pamatoti.” Skolotāja liek uzsvaru uz skolēnu mācīšanos orientētu procesu un kompetenču veidošanu. Savukārt audzināmās klases skolēni uzteic skolotājas neizsīkstošo enerģiju, spēju saprast un pielāgoties, prasmi klausīties un darīt lietas no sirds.

Pirms jaunā mācību gada sākuma Valkas novada izglītības darbiniekiem veltītajā pasākumā piedalījās arī Smiltenes novada speciālās pamatskolas pedagogi.

Aizvadītajā mācību gadā skolotāja apguva angļu valodas eksāmena jauno struktūru un gatavoja 9. klases skolēnus centralizētajam eksāmenam. Viņas sagatavotie skolēni piedalījās arī angļu valodas olimpiādē, ir iegūta atzinība novada olimpiādē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kolēģi raksturo – skolotāja Vēsma Galgāne ir interesants un sabiedrisks cilvēks, ar aktīvu dzīvesveidu – patīk braukt ar velosipēdu, nekad nepaliek par vērotāju no malas.

Pateicas ģimenei, kolēģiem un skolēniem

Pēc apbalvojuma saņemšanas V. Galgāne no sirds un ar aizkustinājuma asarām acīs pateicās visiem ar sirsnīgiem vārdiem: “Paldies – tas ir tāds burvju vārds, kas līdzi nes laimi un prieku. Saku paldies tiem, kas mani šim apbalvojumam izvirzīja, un tiem, kas to apstiprināja. Es jūtos gandarīta un lepna par sava darba novērtējumu. Paldies manai ģimenei un manam vīram par iecietību, sapratni un atbalstu, jo ikdienā, gribot negribot, skola ienāk arī mājās. Vīrs, tu esi mans ceļš ikdienas vilcienā. Paldies gribu teikt arī saviem skolēniem par uzvedību, attieksmi, optimismu, radošumu un arī aktivitāti. Īpašs paldies maniem bijušajiem 9.b klases audzēkņiem par labiem, teicamiem un izciliem centralizēto eksāmenu rezultātiem. Vislielākais paldies maniem kolēģiem par labajiem vārdiem, par atbalstu, sirsnīgiem smaidiem, par drošo ik rīta “labrīt!”. Es katru dienu mācos, un būt kopā ar jums ir mans spēks. Tas katru dienu ļauj atklāt jaunus apvāršņus. Mīļie kolēģi, lai darbs ir prieks!” pēc Cimzes stipendijas saņemšanas savā uzrunā novēlēja V. Galgāne.

GALERIJA: Pasniegta Valkas novada pašvaldības Cimzes stipendija

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.