Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Skolotāj, aizved uz muzeju!

FOTO: no Facebook

Uzsverot skolotāju ieguldīto darbu jauniešu izaugsmē, Valmieras novada fonds izsludina konkursu “Skolotāj, aizved mani uz muzeju!” un aicina Vidzemes izglītības iestāžu skolēnus kopā ar saviem pedagogiem apmeklēt tīkamāko muzeju un saskatīt tā eksponātos demokrātiju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz šim demokrātijas šķautnes Vidzemē rastas Alūksnes, Madonas, Meņģeles, Ogres, Smiltenes, Valmieras un Varakļānu novadu muzeju ēkās un teritorijās.

“Šie meklējumi Vidzemes muzejos veikti pieaugušo mācību kursa “Demokrātijas akadēmija” ietvaros. Vai skolēni kopā ar skolotājiem ieraudzīs šīs pašas šķautnes? Vai apmeklēs šos pašus vai citus Vidzemes muzejus?” piedalīties konkursā rosina Valmieras novada fonda pārstāve Gundega Siliņa.

Pirmās 30 klašu grupas, kas iesniegs atbildes, iegūs izzinošas un izglītojošas spēles, savukārt visas klases, kas iesniegs paveikto uzdevumu līdz 2024. gada 28. janvārim, piedalīsies lielās balvas izlozē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Muzeja apmeklējuma laikā skolēniem Demokrātijas muzeja kartē būs jāapraksta savas pārdomas par atrastajiem eksponātiem, piemēram, ieraudzīt un pamatot, kā muzeja eksponātos saskatāmas tādas demokrātijas vērtības kā brīvība, cilvēktiesības, pilsoniskā līdzdalība, vienlīdzība, vārda brīvība un citas demokrātijas šķautnes.

Ar konkursa nolikumu var iepazīties internetā https://ej.uz/DAkonkurss Valmieras novada fonda mājaslapā, kur var arī izdrukāt Demokrātijas karti (kartē ir jānorāda izvēlētais muzeja objekts un jāatbild uz norādītajiem jautājumiem).

“Gaidīsim aizpildītas Demokrātijas kartes līdz 2024. gada 28. janvārim!” piebilst Gundega Siliņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursu īsteno Valmieras novada fonds iniciatīvas “Demokrātijas akadēmija” ietvaros.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.