Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Skolēnus aicina piedalīties Jāņa Endzelīna valodas konkursā “Apvidvārdi un vietvārdi”

pixabay.com

Lepojoties ar latviešu valodu un godinot latviešu klasiskās valodniecības pamatlicēju un starptautiski atzīto valodnieku Jāni Endzelīnu, Latvijas vispārizglītojošo skolu 4.-9.klašu audzēkņi aicināti piedalīties valodas konkursā “Apvidvārdi un vietvārdi”, aģentūru LETA informēja Valmieras novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Pinne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa mērķis ir attīstīt skolēnu radošā un pētnieciskā darba iemaņas, savas attieksmes un sprieduma veidošanu, kā arī radīt interesi par apvidvārdiem un vietvārdiem.

Izmantojot kādu no literāri radošo darbu formām – pētījums, nostāsts, teika, literārā pasaka vai eseja, skolēni aicināti iesniegt darbus kādā no tēmām: “Apvidvārdi kā visīsākās latvju dainas, kas glabā ziņas par latviešu valodas daudzveidību, kultūru un sadzīvi, rādot novadu skaistās savpatības”, “Vietvārdi – mazi virsraksti, kas glabā miljoniem izteiksmīgu Latvijas dabas, vēstures, ģeogrāfijas, kultūras un sadzīves stāstu”.

Darbi jāiesniedz līdz 31.maijam, nosūtot pa pastu J. Endzelīna Kauguru pamatskolai vai elektroniski e-pastā “kauguru.pamatskola@valmiera.edu.lv”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursā tiks vērtēta latviešu valodas literāro normu ievērošana, satura mērķtiecīga argumentācija un domu oriģinalitāte, valodas bagātība, vietvārdu un apvidvārdu iesaistīšana radošajā darbā. Darbu vērtēšana norisināsies līdz 30.augustam, bet konkursa laureāti tiks sumināti 15.septembrī Dzimtās valodas dienā J. Endzelīna Kauguru pamatskolā.

Konkursu organizē J. Endzelīna Kauguru pamatskola sadarbībā ar Valmieras novada pašvaldību un Latvijas Universitātes Latviešu valodas institūtu.

Endzelīns dzimis 1873.gada 22.februārī Valmieras novada Kauguru pagasta “Mičkēnu” mājās. Viņa pirmās skolas gaitas aizritēja Kauguru pagasta skolā, kas vēlāk nodēvēta valodniekam par godu. Endzelīns ir 15 grāmatu un vairāk nekā 300 rakstu autors.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savus pētījumus publicējis vairāk nekā 20 dažādos lingvistikas žurnālos un filoloģisko materiālu krājumos. Valodnieka mūža darbs ir kopā ar Kārli Mīlenbahu sastādītā “Latviešu valodas vārdnīca” četros sējumos un divos papildinājumos.

Daiga Kļanska, LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.