Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Skolēnus aicina piedalīties ikgadējā pasākumā “Jūsu Eiropa, jūsu lēmumi”

No 2023.gada 23.līdz 24. martam, pēc trim gadiem atgriežoties klātienes formātā, notiks pasākums “Jūsu Eiropa, jūsu lēmumi” (YEYS!), kas norisināsies 14.reizi, tā devīze būs “Jaunatnes dialogi par demokrātiju”. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā kā pasākums sekos gadam, kura laikā dominēja krīze Ukrainā, draudi miermīlīgiem režīmiem un neprognozējamas sociālas un ekonomiskas problēmas, kas izraisa sistēmiskas pārmaiņas,  nākamgad pasākumā īpaša uzmanība tiks pievērsta tam, kā palielināt informētību par demokrātiskām vērtībām, vienlaikus veicinot kritisku domāšanu, jauniešu iespēju uzlabošanu un jauniešu līdzdalību. 

Pasākuma gaitā skolēni piedalīsies darbsemināros un interaktīvās darbībās, lai viņi varētu nākt klajā ar ieteikumiem, kas tiks iesniegti Eiropas iestādēm un augsta līmeņa Eiropas politikas veidotājiem un lēmumu pieņēmējiem. 

Reģistrācija ir sākusies, un var pieteikties skolas no visām ES dalībvalstīm un septiņām kandidātvalstīm (Albānijas, Moldovas, Ziemeļmaķedonijas Republikas, Melnkalnes, Serbijas, Turcijas un Ukrainas). Ja esat skolotājs vidusskolā un mācāt 16–18 gadus vecus skolēnus, aicinām jūs nosūtīt pieteikumu dalībai 2023. gada pasākumā “Jūsu Eiropa, jūsu lēmumi” (YEYS!). 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieteikumus līdz 2022.gada 30.novembrim var iesniegt šeit.

Kā pieteikties pasākumam, paskaidrots šeit.

Skolām, kas vēlas piedalīties, jāaizpilda pieteikums EESK tīmekļa vietnē. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc nejaušības principa izraudzīsimies pa vienai skolai no katras valsts. Šīs skolas tiks aicinātas izraudzīties trīs, vēlams, priekšpēdējās klases skolēnus, kas piedalīsies pasākumā, un vienu skolotāju, kurš viņus pavadīs. Gatavojoties pasākumam, EESK locekļi apmeklēs katru izraudzīto skolu, lai sagatavotu skolēnus un skolotājus gaidāmajam pasākumam. Pirms apmeklējumiem skolas saņems mācību materiālus un dokumentus.

Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komiteja (EESK) nodrošina dažādu organizētas pilsoniskās sabiedrības ekonomisko un sociālo aprindu pārstāvību. EESK ir institucionāla konsultatīva iestāde, kas izveidota 1957. gadā ar Romas līgumu. Komitejas padomdevējas funkcija dod iespēju tās locekļiem un tādējādi arī viņu pārstāvētajām organizācijām piedalīties ES lēmumu pieņemšanas procesā.

Informāciju sagatavoja: Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā preses nodaļa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.