Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Skolēni iegūst vērtīgu darba attiecību pieredzi

Daudzi jaunieši šajā vasarā ir izlēmušu gūt papildu ienākumus. Viņi strādā gan veikalos, noliktavās, uzņēmumos, gan kādos sezonas darbos, atzīstot, ka katra darba vieta ir lieliska iespēja skolēniem iegūt pirmās darba iemaņas un saturīgi pavadīt vasaras brīvlaiku.

Evu Beāti Garo var pamanīt SIA “Lauku apgāds un meliorācija” veikalā Apē, kur viņa strādā par pārdevēja palīgu/veikala kasieri. Eva atradusi darbu, pateicoties Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) vasaras nodarbinātības pasākumam “Nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs”.

Eva ir starp tiem jauniešiem, kuri strādājuši arī iepriekšējās vasarās. “Divus gadus strādāju viesu namā, ēdināšanas jomā, šogad izlēmu kaut ko pamainīt, lai iegūtu jaunu darba pieredzi kādā citā vietā. Tāpēc pieteicos strādāt veikalā un esmu ļoti apmierināta,” uzsver jauniete. Viņa veic dažādus pienākumus – apkalpo klientus, izkārto preces veikala plauktos, dara visu, kas darāms veikalā. “Man ir jāpieņem preces pēc pavadzīmes, jāizdomā, kā pareizāk tās izvietot veikala plauktos. Jāpiefiksē, kur kas atrodas, lai varētu palīdzēt klientiem un atbildēt uz viņus interesējošiem jautājumiem. Vēl es strādāju pie gaļas stenda. Esmu iemācījusies svērt un izsniegt gaļas produktus. Uzsākt šo darbiņu nebija grūti, tas nesagādāja nekādas problēmas, jo darbinieki man visu labi izskaidroja, parādīja un iemācīja, kā kas jādara,” stāsta Eva, kura šogad pabeigusi 12. klasi un ir izvēles priekšā, ko darīt tālāk.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.