Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Skolēni dodas ceļojumā Imanta Ziedoņa pasakās

Foto: Ilze Zilbere

10.maijā Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas 5.-9.klašu skolēni devās savdabīgā ceļojumā Imanta Ziedoņa pasaku pasaulē. Projekta „ Latvijas skolas soma” ietvaros pie mums viesojās Imanta Ziedoņa klase (Imanta Ziedoņa fonds „ Viegli”) ar izlaušanās spēli „ Blēņas un pasakas”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākuma vadītāja nodarbības sākumā iepazīstināja skolēnus ar dzejnieka personību, daiļradi, pastāstīja par fonda „ Viegli” izveidošanu. Dzejnieka iecere par sev veltītu muzeju nākotnē bija, lai tas nav garlaicīgs, bet radošas iedvesmas un darbošanās bagāts. Imanta Ziedoņa klase tika izveidota ar mērķi – citāda mācīšanās.

Skolēni strādāja 3 grupās, atminot uzdevumu lādēs paslēptās mīklas. Bija jāatrisina 5 uzdevumi, tie bija saistīti cits ar citu, bija jāatšifrē simboli, kas raksturīgi trim pasakām no krājuma „ Blēņas un pasakas”. Šos uzdevumus pildot, tika veicināta lasītprasme, akcentētas rakstnieka vērtības, procesā tika pilnveidotas caurviju prasmes – radošums, sadarbība, līdzdalība. Skolēni pārliecinājās, ka spēks ir sadarbībā, atšifrējot pasakās ieslēptos kodus.

Paldies Imanta Ziedoņa fonda darbiniecei par interesanto nodarbību!

Informāciju sagatavoja: Ilze Zilbere, skolotāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.