Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Skola aicina palīdzēt Ukrainas karavīriem

Akcijas pirmajā dienā Ukrainas karavīriem uz Smiltenes vidusskolu bija atnesti jau 13 zeķu pāri un septiņi cimdu pāri, saskaitījusi skolas dežurante Edīte Šņore. Foto: Sandra Pētersone

Smiltenes vidusskola kopā ar biedrību “Tavi draugi” šonedēļ uzsākusi palīdzības akciju Ukrainas  karavīriem un aicina tajā iesaistīties ikvienu, kurš vēlas un var, – ne tikai skolēnus, skolotājus un tehniskos darbiniekus, bet arī vietējos iedzīvotājus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz 24. novembrim visās Smiltenes vidusskolas ēkās (Dakteru ielā 27, Dārza ielā 17 un Rīgas ielā 16C) pie dežurantes ikviens var atstāt ukraiņu karavīriem domātas adītas vilnas zeķes (37.– 45. izmērs). Zeķes pēc tam tiks nogādātas Ukrainā  karavīriem, kuri savas pozīcijas neatstāj diennaktīm ilgi, un frontes mediķēm. Skola lūdz pievienot klāt arī nelielu sveicienu vai vēlējumu latviešu valodā. Pie skolas dežurantēm būs arī kastītes, kurās var ielikt atnestos materiālus ierakumu sveču pagatavošanai: tīras un tukšas metāla konservu kārbas (tilpums – līdz 400 mililitriem) un parafīnu (neizkusušas sveces vai pāri palikušus sveču galus).

24. novembrī pulksten 14 Smiltenes vidusskolas ēkā Dārza ielā 17 kopā ar biedrības “Tavi draugi” pārstāvjiem notiks ierakumu sveču gatavošana. Piedalīties skola aicina ikvienu interesentu. Līdzi jāņem mazs katliņš. Pēc tam to varēs lietot atkal, –  sveču gatavošana katliņu nesabojās.

Ideja par šāda veida palīdzības akciju Ukrainas karavīriem radās Smiltenes vidusskolas direktorei Ilzei Verginai. “Domājot par 11. novembri un 18. novembri, man cilvēcīgi šķita, ka patriotisma izpausme būtu arī praktiska palīdzība Ukrainai. Aprunājoties ar cilvēkiem, kuri sūta kravas uz Ukrainu, viņi stāsta, ka palīdzība Ukrainas karavīriem joprojām ir ļoti vajadzīga. Aicinām tāpēc visus, kuri var atrast brīdi laika un resursus, ne tikai svētkos nolikt svecītes pie pieminekļa Latvijas brīvības cīnītājiem vai ar iedegtām svecītēm samīļot un sasildīt Smiltenes pilsētu, bet arī piedalīties mūsu akcijā,” rosina Ilze Vergina. Skolas sadarbības partneris akcijā ir Rīgā reģistrēta biedrība “Tavi draugi”, kas aktīvi  iesaistās  palīdzības sniegšanā Ukrainai. Savukārt “Alūksnes un Apes novada” fonds saņēmis lūgumu no Ukrainas par palīdzību ar medikamentiem Rivnas kara hospitālim, kur šobrīd tiek ārstēti ievainotie Ukrainas karavīri. Ir vajadzīgi vēl 9000 eiro. Ziedot var fonda mājas lapā aanf.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.